AKTUALNOŚCI

 

 

  

Uczniowie Zespołu Szkół na wycieczce zawodoznawczej w HIESTAND POLSKA w Grodzisku Mazowieckim
(13.06.2014)


Dzięki współpracy z FSB Piekarnia Strzegom grupa 14 uczniów z klasy I piekarz wraz z Panią dyrektor Dorotą Sozańską i wychowawcą Panią Barbarą Balawender zwiedziła dużą nowoczesną piekarnię HIESTAND Sp. z o.o. (należąca do grupy ARYZTA) w Grodzisku Mazowieckim. Wycieczka zawodoznawcza została zorganizowana przez grupę ARYZTA. Hiestand należy do Grupy Aryzta, podobnie jak FSB Piekarnia Strzegom. 

Grupa ARYZTA jest jednym z największych producentów mrożonych produktów piekarniczych na świecie do sektora gastronomicznego, handlowego i restauracji szybkiej obsługi. Piekarnia HIESTAND w Grodzisku Mazowieckim rozpoczęła produkcję w 2000 roku jako najnowocześniejsza wówczas piekarnia we wschodniej Europie. Aby móc zapewnić stałą wysoką jakość, firma łączy tradycyjne metody rzemieślnicze z nowoczesnymi technikami produkcji. Surowce wykorzystywane do produkcji, gdy tylko jest to możliwe, pochodzą bezpośrednio od producentów. Metody produkcji HIESTAND są tak opracowane, by chronić środowisko naturalne. W czasie zwiedzania zakładu uczniowie zapoznali się z całym procesem technologicznym, nowoczesnymi liniami produkcyjnymi, mogli porozmawiać z pracownikami a także skosztować produkowanych wyrobów. 

Przedstawicieli szkoły przyjął Pan Waldemar Topolski - Dyrektor Zarządzający ARYZTA Polska, który zadeklarował kolejną pomoc w doposażeniu pracowni piekarskiej w Zespole Szkół Strzegomiu, a także przedstawił możliwość zwiedzenia piekarni w Niemczech. Uczestnicy wycieczki zostali także zaproszeni na poczęstunek - pizza o średnicy ok. pół metra wyglądała okazale i smakowała wyśmienicie. Na zakończenie wycieczki spotkała uczniów niespodzianka w postaci miłych upominków od Hiestand.

 

   

 


 

 |  do góry  |