AKTUALNOŚCI

 

 

  

Happening promujący telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 
(13.06.2014)


Happening zorganizowany przez Zespół Szkół w Strzegomiu w dniu 12.06.2014r stał się doskonałym sposobem zwrócenia uwagi na problemy emocjonalne dzieci i młodzieży. „Wzmacnianie dzieci i młodzieży” – pod tym hasłem na całym świecie obchodzony jest Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci. Celem akcji było propagowanie telefonów zaufania szczególnie numeru 116 111. 

Naszym zamiarem było dotarcie do jak najszerszej liczby odbiorców, dlatego dla społeczności lokalnej w rynku strzegomskim rozstawiliśmy punkt informacyjny. Uczniowie naszej szkoły zorganizowali dla mieszkańców odczyty, wystawę poświęconą telefonom zaufania. Młodzież naszej szkoły rozdawała ulotki i przeprowadziła anonimową ankietę wśród przechodniów na temat telefonów zaufania. Ankieta nie cieszyła się zainteresowaniem wśród mieszkańców. Wzbudzała agresję i niechęć z którą musiały sobie radzić uczennice. Świadczy to o tym, że temat nie jest do końca rozumiany. Dlatego należy rozmawiać i promować telefony zaufania. Dlatego informowaliśmy strzegomian, że Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Numer 116 111 jest linią anonimową (dzwoniąc nie musisz podawać swojego imienia, nazwiska, ani adresu zamieszkania, a numer 116 111 nie jest widoczny w rachunku za telefon, ani na billingu). Połączenia z telefonów komórkowych i stacjonarnych są bezpłatne. Linia jest czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach od 12 do 20. Telefon jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat. Masz kłopoty w domu, w szkole, z rodzicami, czy rówieśnikami? Zadzwoń. Pracownicy infolinii nie będą oceniać a postarają się wspólnie z Tobą rozwiązać problem.

BYŁO NAPRAWDĘ GŁOŚNO I WESOŁO!
Dla zaproszonych przedszkolaków i sześciolatków przygotowaliśmy program artystyczny. Zaciekawienie dzieci sięgnęło zenitu, gdy dziewczęta z klasy 1TE Adriana Góral i Angelika Fikiel pod kierunkiem p. Ireneusza Miepariszwili wystąpiły w krótkiej scence pomagającej zapamiętać sposób wybierania numeru 116 111 na klawiaturze telefonu. Mali strzegomianie otrzymali bransoletki z numerem telefonu zaufania, balony. Wspólne harce i zabawy ruchowe przy muzyce pozwoliły na wesołą zabawę z rówieśnikami.

SPONSORAMI AKCJI SĄ:
sklep „Zofia” i firma „Broker”, ”Maszrol” i „GRANEX”.

Składam podziękowania nauczycielom Zespołu Szkół w Strzegomiu p. Katarzynie Zator, Ireneuszowi Miepariszwili oraz wszystkim uczniom którzy pomogli w organizacji przedsięwzięcia.

Dziękuję wszystkim tym, którzy choć na chwilę zatrzymali się i pozwolili porwać się naszej zdrowej energii i promowali numer 116 111!

Małgorzata Kossak
Zespół Szkół w Strzegomiu

 

   

   

   

   

 


 

 |  do góry  |