AKTUALNOŚCI

 

 

  

Ekologicznie w świebodzickim LO
(09.06.2014)


W poniedziałek, 02.06.2014 roku, w ramach obchodów Dnia Dziecka nauczyciele i uczniowie świebodzickiego LO zorganizowali piknik ekologiczny. Był to wyjątkowy dzień wolny od zajęć lekcyjnych, nie mniej jednak młodzież wyniosła wiele ciekawych informacji chociażby z przeprowadzonych wykładów.

Piknik ekologiczny został zorganizowany przez panie Izabelę Holę oraz Grażynę Łupkowską w ramach ogólnopolskiego konkursu pt. "Czas na zdrowie", w którym szkoła bierze udział. W ramach pikniku odbyły się wykłady prowadzone przez dietetyka - panią Agnieszkę Podgórską. Zostały wyświetlone filmy na temat zdrowego odżywiania się. Zespoły klasowe wzięły zaś udział  w konkursie na najbardziej ekologiczną klasę. Rywalizacja pomiędzy poszczególnymi klasami ku zdziwieniu wszystkich okazała się niezwykle zacięta, tym bardziej że była złożona i wieloetapowa. Uczniowie musieli przygotować m.in. specjalne zdrowe stoisko-trzeba przyznać, że stoliki zastawione zdrową żywnością naprawdę robiły wrażenie. Nie zabrakło sałatek owocowych, soku ze świeżo wyciśniętych pomarańczy czy niskolaorycznych deserów. Wiele emocji wzbudziły także konkurencje sportowe. Nad wszystkimi konkurencjami czuwało jury. Po zsumowaniu wszystkich punktów nadszedł czas na oficjalne ogłoszenie wyników. Oto zwycięskie klasy:

I miejsce – klasa I b
II miejsce – klasa II a
III miejsce – klasa II c

Gratulujemy zwycięzcom. Warto zaznaczyć że klasa Ib wygrała dzień wolny od zajęć, a II a i II b dzień bez pytania. Niewątpliwie piknik ekologiczny okazał się prawdziwym sukcesem. Piknik był okazją nie tylko do promowania zdrowego stylu życia, ale także do propagowania wśród młodych ludzi społecznych postaw i pożytecznej rywalizacji w duchu dobrej zabawy.

Weronika Stolarczyk
Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach

 

   

   

   

 


 

 |  do góry  |