AKTUALNOŚCI

 

 

  

III Strzegomskie Targi Pracy
(27.05.2014)


W dniu 20.05.2014 odbyły się III Strzegomskie Targi Pracy. Myślą przewodnią organizowanej imprezy było umożliwienie mieszkańcom Gminy Strzegom skorzystania w jednym miejscu i czasie z oferty pracodawców, agencji pracy oraz instytucji rynku pracy współpracujących z urzędem pracy. 

Targi rozpoczęły się o godzinie 10.00 w Centrum Aktywności Społecznej KARMEL w Strzegomiu. Urząd Pracy zaprosił następujących wystawców:

1. Polska Ceramika Ogniotrwała "Żarów" S.A.
2. Grabinex Sp. z o. o.
3. PLAST-MET 2
4. Rolpek 2 Sp. z o. o.
5. MAT INTER M.E. Żuberek
6. FSB Piekarnia Strzegom
7. LD Display Poland Sp. z o. o.
8. Alpharec.
9. Pro Medica 24
10. Adecco Poland
11. InterKadra Sp. z o. o.
12. Work&Care
13. Młodzieżowe Centrum Kariery
14. OHP
15. Zespół Szkół w Strzegomiu.
16. Dolnośląski Inkubator Przedsiębiorczości i Arbitrażu
17. Europejskie Służby Zatrudnienia - Eures
18. DWUP - System Koordynacji Zabezpieczeń Społecznych
19. WKU w Kłodzku

Oczywiście nie zabrakło stoiska Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy, gdzie można było skorzystać z porad pracowników Publicznych Służb Zatrudnienia. Pracodawcy przedstawili ponad 300 ofert pracy - głównie na takie stanowiska jak: pracownik produkcji, pracownik produkcji mięsnej, pakowacz, operator maszyn, opiekun osoby starszej, pracownik linii montażowych. Ponadto zainteresowane osoby mogły zapoznać się z ofertami pracy za granicą. Najwięcej ofert było do pracy sezonowej, jak również do opieki nad osobami starszymi. Ciekawą i nowoczesną formę uzupełnienia kwalifikacji dla dorosłych przedstawił Zespół Szkół w Strzegomiu. Zaproponowano możliwość zdobycia kwalifikacji w takich zawodach jak: technik ekonomista, technik informatyk, technik górnictwa odkrywkowego, technik handlowiec oraz ślusarz. Cieszy nas inicjatywa Powiatowego Urzędu Pracy, że wychodzi ze swoją ofertą do mieszkańców. Nie wszyscy mogą codziennie dojeżdżać do Świdnicy żeby sprawdzić oferty zatrudnienia na tablicy ogłoszeń. Tutaj, w jednym miejscu, zgromadzili się wszyscy zainteresowani: pracodawcy, pracownicy, doradcy zawodowi czy stowarzyszenia zajmujące się udzielaniem pomocy przedsiębiorcom i wszystkim chcącym założyć własny interes - podsumowuje targi Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu Powiatu. Zainteresowanie osób poszukujących zatrudnienia było bardzo duże. Odwiedziło nas ok. 400 osób. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tej edycji targów pracy, zapraszając na kolejne.

Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy

 

   

   

   

 

 


 

 |  do góry  |