AKTUALNOŚCI

 

 

  

Oferta Zespołu Szkół w Strzegomiu odpowiedzą na potrzeby lokalnego rynku pracy
(12.05.2014)


Trudna sytuacja demograficzna sprawia, że choć zainteresowanie szkołami zawodowymi wzrasta, to wykwalifikowanych pracowników wciąż brakuje. Dlatego tak niezwykle ważna jest współpraca szkół z przeróżnymi instytucjami, np. klastrami, dużymi firmami oraz małymi i średnimi przedsiębiorstwami, a także promocja zasadniczej szkoły zawodowej wśród młodzieży.

Na strzegomskim rynku pracy brakuje wykwalifikowanych pracowników. O tym fakcie świadczy zwrócenie się właścicieli dużej firmy PLAST-MET z terenu Gminy Strzegom o pomoc w pozyskaniu uczniów do nauki w zawodach niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. W dniu 7 maja 2014 r ,w siedzibie firmy odbyło się spotkanie Dyrekcji Szkoły z właścicielami Zakładu, które miało na celu promocję oferowanego kształcenia od 1 września 2014 r ,w klasie wielozawodowej w zawodach:

  • operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych

  • ślusarz

  • mechanik precyzyjny

PLAST-MET jest to firma rodzinna z 30 letnią tradycją, dla której misją działalności „są pracownicy i materiały do produkcji”. Firma dysponuje najnowocześniejszym parkiem maszynowym i produkuje na rynek krajowy i zagraniczny szeroki wachlarz elementów z tworzyw sztucznych do sprzętu AGD, w szczególności zmywarek oraz do przemysłu budowlanego. Firma kooperuje z innymi branżami, np. branżą spożywczą. Załoga przedsiębiorstwa liczy około 100 osób, z czego około 50 procent to kobiety. Możliwość wyboru dla absolwentów gimnazjum, któregoś z w/w zawodów daje szansę na połączenie nauki z praktyczną nauką zawodu u rzemieślnika z wieloletnim doświadczeniem. A po ukończeniu szkoły i uzyskaniu kwalifikacji zawodowych otrzymanie atrakcyjnej pracy w nowoczesnym zakładzie. Dyrekcja Zespołu Szkół cieszy się, że po raz kolejny Zespół Szkół może wyjść naprzeciw lokalnym potrzebom rynku pracy i zaproponować ofertę kształcenia absolwentom gimnazjum w zawodach gwarantujących pozyskanie zatrudnienia. Uczniowie i rodzice zainteresowani w/w ofertą edukacyjną mogą uzyskać informacje w siedzibie szkoły lub pod nr telefonu 746494870.

Zespół Szkół w Strzegomiu

   

   

 


 

 |  do góry  |