AKTUALNOŚCI

 

 

  

Projekt polsko-niemiecko-izraelski w strzegomskim LO
(23.04.2014)


Strzegomscy licealiści wraz z młodzieżą z Niemiec i Izraela uczestniczą w projekcie językowo-historycznym. Pierwsza cześć projektu odbywa się w Magdeburgu, Berlinie, Strzegomiu, Wrocławiu, Szklarskiej Porębie i Oświęcimiu. Druga część odbędzie się w Izraelu, dokąd młodzież poleci na dwa tygodnie już w lipcu. 

Pierwsze spotkanie uczniów z Polski, Niemiec i Izraela odbyło się we wtorek (15.04.) w Magdeburgu, w którym rozpoczął się projekt. Ważną częścią programu są warsztaty historyczne, które młodzież będzie realizowała w trzech krajach. W Niemczech uczniowie poznali historię Magdeburga oraz Berlina. Ważnym punktem berlińskiej wycieczki był: Berlin Wall Memorial oraz Bundestag. W sobotę (19.04.) młodzież przyjechała do Strzegomia. Licealiści gościli ich w swoich domach.

Dla młodzieży niemieckiej i izraelskiej było to niezwykle ciekawe doświadczenie, ponieważ projekt był realizowany w trakcie świąt wielkanocnych, które w Polsce mają niezwykłą oprawę. "Żurek oraz ciasta zachwyciły naszych gości. Urzekła ich również rodzinna atmosfera" - dodają licealiści. Opiekunowie niemieccy i izraelscy udali się również na liturgię Wielkiej Soboty do bazyliki św. App. Piotra i Pawła. "Polacy potrafią wspaniale celebrować takie święta" - dodali tuż po wyjściu z kościoła. Polska część projektu jest bardzo zróżnicowana. Młodzież poznała historię Strzegomia, Książa, Wrocławia, ale także turystyczne uroki Szklarskiej Poręby i górskich wycieczek. Najtrudniejsza część projektu będzie realizowana w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu od środy (22.04.). Europejska część projektu zakończy się w piątek (25.04.) w Strzegomiu. Kolejne spotkanie młodzieży odbędzie się już za dwa miesiące w Izraelu, gdzie licealiści poznają historię Jerozolimy, Betlejem i innych zakątków tego niezwykłego regionu.

Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu

 

   

   

   

 


 

 |  do góry  |