AKTUALNOŚCI

 

 

  

Dzień Otwarty w świebodzickim ogólniaku
(17.04.2014)


We wtorek, 08.04.2014 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Świebodzicach zorganizowano pełen atrakcji Dzień Otwarty. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i całej społeczności uczniowskiej licznie przybyli gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z realiami funkcjonowania szkoły średniej.

Gimnazjalistów w czasie specjalnego mini apelu przywitali uczniowie klasy IIa- Weronika Stolarczyk i Szymon Korga, głos zabrała także dyrektor LO pani Elwira Podchalicz. Natomiast pani Dorota Ciołek zapoznała gości z bogatą ofertą edukacyjną liceum, przedstawiła także jego główne cele i walory. Niewątpliwie o każdej szkole najlepiej mówią sami uczniowie-dlatego też licealiści przygotowali kilka ciekawych występów: muzycznych i tanecznych; wyświetlony został także świetny film realizowany przez Karola Marcyniuka.

Po oficjalnym otwarciu gimnazjaliści uczestniczyli w specjalnych pokazach, prezentacjach i wykładach. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i poczuć się jak uczeń liceum. Na pytania zainteresowanych odpowiadali nie tylko doświadczeni nauczyciele, ale i sami licealiści, którzy pełnili rolę przewodników. Jak przystało na dobrego gospodarza cała społeczność uczniowska zaangażowała się w przygotowania do przyjęcia gimnazjalistów-nie zabrakło pysznych kanapek, ciast, a nawet pierogów!
Dzień Otwarty w świebodzickim LO okazał się dużym sukcesem-młodzież, która stoi u progu ważnych wyborów życia, zapoznała się nie tylko z merytorycznymi atutami liceum, ale poczuli prawdziwą rodzinną i niepowtarzalną atmosferę szkoły. Wszystkich zainteresowanych i tych, którzy nie mieli okazji nas odwiedzić serdecznie zapraszamy!
Gimnazjalisto-przyjdź, zobacz, zostań!

Weronika Stolarczyk
Rzecznik Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Świebodzicach

 

   

   

   

   

   

 


 

 |  do góry  |