AKTUALNOŚCI

 

 

  

Turniej wiedzy i umiejętności handlowo-menadżerskich
(10.04.2014)


4. kwietnia 2014 w Rzeszowie zakończyły się tegoroczne zmagania najzdolniejszych i najbardziej wszechstronnych uczniów szkół kształcących w zawodach technik ekonomista i technik handlowiec. Do XIX edycji Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menadżerskiej zgłoszono 99 szkół ekonomicznych i handlowych z całego kraju.

W eliminacjach szkolnych uczestniczyło ponad 2400 uczniów. W II etapie, podczas zawodów okręgowych, spotkało się 392 uczestników z 92 szkół z różnych stron Polski. W finale centralnym o nagrodę główną walczyło 65 osób w tym uczniowie klasy 4 TE2 Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy: Paweł Tarczyński oraz Konrad Kwaśniewski. W pierwszym dniu odbył się test i część praktyczna zmagań. Do finału ustnego Komisja Główna Turnieju zakwalifikowała dwunastu uczestników, którzy w drugim dniu zawodów walczyli o miano najlepszego. W ostatecznej rozgrywce wystąpiła piątka najbardziej wszechstronnych zawodników, którzy w wyniku rywalizacji w ścisłym finale zajęli następujące miejsca:

I miejsce - Przemysław Żegnałek z ZS nr 1 w Koszalinie,
II miejsce - Konrad Kwaśniewski z ZSE w Świdnicy,
III miejsce - Łukasz Ofiara z ZSE w Mielcu,
IV miejsce - Damian Smukała z ZSE w Tczewie,
V miejsce - Marek Gargula z ZSE w Nowym Sączu.

Wszyscy laureaci Turnieju (dwanaście osób) otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody i upominki, przygotowane przez licznych, rzeszowskich sponsorów, a także jednorazowe stypendia ufundowane przez Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych. Finalistom wręczono upominki oraz zaświadczenia, które uprawniają do zwolnienia z części pisemnej lub etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem etapu pisemnego najwyższego wyniku. Uczestnicy Turnieju wraz z opiekunami, członkowie Komitetu Głównego oraz zaproszeni goście z pewnością bardzo mile będą wspominać pobyt w Rzeszowie. Wszyscy chętni mogli zwiedzić piękne miasto, poznać jego historię, ale też podziwiać niezwykły rozwój i nowoczesne budownictwo. Doskonała organizacja finałów, bardzo dobre warunki noclegowe i kulinarne, przyjazna atmosfera i niezwykła gościnność - to zasługa gospodarzy. A więc słowa uznania i podziękowania należą się głównym organizatorom tegorocznych finałów - Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu Zespołu Szkół Ekonomicznych im. M. Skłodowskiej-Curie w Rzeszowie.

Współorganizatorami zawodów finałowych turnieju byli: Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych oraz Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Koninie. Patronat naukowy nad turniejem od lat sprawuje Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie. Cechą charakterystyczną turnieju jest sprawdzian praktyczny z wykorzystaniem technik informatycznych i programów komputerowych.

Magdalena Urbańska-Malucha

 

 


 

 |  do góry  |