AKTUALNOŚCI

 

 

  

Finał I Powiatowego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego dla gimnazjalistów w I LO w Świdnicy
(07.04.2014)


3 kwietnia odbył się finał I Powiatowego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego dla gimnazjalistów. Jest to kontynuacja wcześniejszego konkursu „Kreatywni w Kasprowiczu” w zmienionej formule.  Do finału awansowało 21uczniów spośród 117 startujących w konkursie. Zawody finałowe nie były łatwe . Należało się wykazać wiedzą z 5 dziedzin : matematyki, fizyki, chemii, geografii i biologii. 

Zawody składały się z dwóch części : pisemnej i ustnej, w której wystąpiło dziesięciu gimnazjalistów z najlepszymi wynikami. Po podsumowaniu punktów z wszystkich etapów wyłoniono trójkę zwycięzców:
I miejsce zajął uczeń Gimnazjum nr 2 w Świdnicy – Mateusz Basiak, który oprócz dyplomu otrzymał tablet i drobne upominki.

II miejsce zajął uczeń Gimnazjum nr 1 w Świdnicy – Szymon Józwicki, jako nagrodę otrzymał słuchawki bezprzewodowe i drobne upominki.

III miejsce zajęła uczennica Gimnazjum w Witoszowie Dolnym – Aleksandra Szlenkier, jako nagrodę otrzymała również słuchawki bezprzewodowe i drobne upominki.

Nagrody główne oraz upominki dla wszystkich uczestników konkursu ufundowała Rada Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym, a wręczali je Starosta Powiatu Świdnickiego Pan Zygmunt Worsa i Dyrektor I LO Pan Robert Kaśków w towarzystwie jury składającego się z nauczycieli naszego Liceum.

I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy

 

   

   

   

   

 


 

 |  do góry  |