AKTUALNOŚCI

 

 

  

Apel do ludzi dobrej woli
(02.04.2014)


Szanowni Państwo

Zwracamy się do Państwa w imieniu Fundacji na rzecz Rozwoju Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Przeszczepów Twarzy, założonej przez zespół, który wykonał pierwszy przeszczep twarzy w Polsce.

W dniu 04.12.2013 r. w Centrum Onkologii w Gliwicach przeprowadzony został, z sukcesem, drugi przeszczep twarzy, a pacjentką była Joanna Gnosowska mieszkanka Bolesławic (gmina Jaworzyna Śląska ).

Po długim pobycie w szpitalu, stan zdrowia Joanny ustabilizował się na tyle, że mogła wrócić do domu. Teraz czeka ją długa i kosztowna rehabilitacja, dalsze leczenie oraz operacje korygujące.
Koszty rehabilitacji wymagają nieustannego zaangażowania medycznego, a co za tym idzie - finansowego, którego NFZ nie refunduje.

Dlatego została powołana do życia Fundacja na Rzecz Rozwoju Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Przeszczepów Twarzy, której jednym z najważniejszych celów jest wspieranie pacjentów, w tym właśnie Joasi, w trakcie tej żmudnej i nieustannej rehabilitacji.

Zwracając się do państwa z prośbą o wsparcie finansowe, wierzymy, że inwestycja taka nie tylko wpisze się w strategię społecznej odpowiedzialności biznesu Państwa firmy, ale przede wszystkim będzie ludzkim darem serca, dzięki któremu Joasia będzie mogła kontynuować terapię, tak konieczną dla jej pełnego powrotu do zdrowia i życia społecznego.

Prowadzone przez zespół chirurgów operacje mają unikalny charakter zarówno w skali polskiej, jak i światowej - to co było niemożliwe 10 lat temu, dziś staje się codzienną praktyką.
Wierzymy, że to co udało się do tej pory osiągnąć to dopiero początek drogi , a wsparcie Państwa Firmy pozwoli Fundacji kontynuować rozpoczęte operacją Joasi dzieło.

Z nadzieją, że nasza propozycja spotka się z Państw zainteresowaniem, poniżej podajemy nr rachunku Fundacji : ING Bank Śląski SA : 46 1050 1298 1000 0090 3028 9970

Pozostajemy z wyrazami szacunku

Rodzice Joasi Biuro Fundacji

 


 

 |  do góry  |