AKTUALNOŚCI

 

 

  

Kolejne fundusze na drogi powiatowe
(26.02.2014)


W dniu 25 lutego, w sali Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia promes na usuwanie skutków powodzi, które nawiedziły powiat w czerwcu 2013 roku. Rządowa dotacja pochodzi z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. 

   

   
Foto: Dolnośląski Urząd Wojewódzki

Wynosi w sumie 2 miliony złotych i zostanie ona przeznaczona na usuwanie zniszczeń powstałych na powiatowych drogach w gminach Marcinowice (2 drogi) i Strzegom. Cieszymy się z przyznanych funduszy. W pierwszej kolejności remontowi zostanie poddana droga w Zebrzydowie, która już od dawna jest w naszych planach remontowych. W Gminie Strzegom remontu doczeka się droga w miejscowości Olszany. W zależności od wyników przetargów, remontu może doczekać się droga w Goli Świdnickiej w Gminie Marcinowice – mówi Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu, która odbierała promesę. Wnioski o przyznanie promesy były składane jeszcze w poprzednim roku i w całości przygotowane zostały przez SDPŚ. Oprócz Powiatu Świdnickiego ministerialne środki trafiły także do gmin Dobromierz, Marcinowice i Gminy Wiejskiej Świdnica. Napięty budżet powiatu na rok 2014 znacznie ograniczył środki na inwestycje drogowe. 

Dlatego ważna jest dla nas każda przyznana kwota, która może być przeznaczona na remonty dróg w naszym powiecie – dodaje Sabina Cebula. Całość dotacji stanowić będzie 80% kosztów inwestycji. Pozostałe 20% zgodziły się wyasygnować władze gminy Marcinowice i Strzegom, jednak czekamy na ostateczne decyzje poszczególnych Rad Gmin.

 

 


 

 |  do góry  |