AKTUALNOŚCI

 

 

  

Warsztaty w świebodzickim LO
(20.02.2014)


W tygodniu poprzedzającym ferie w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Świebodzicach odbyły się specjalne warsztaty dla gimnazjalistów. Uczniowie LO wraz z kadra pedagogiczną gościli u siebie młodzież z Gimnazjum nr.1 i Gimnazjum nr.2

Młodzież miała okazję uczestniczyć w różnych warsztatach, w czasie których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Warsztaty teatralne zostały poprowadzone przez uczniów klasy Ia-członków szkolnej grupy artystycznej, którzy wprowadzili swoich młodszych kolegów w tematy sztuki; wyjawili także kilka przydatnych aktorskich tricków.

Natomiast zajęcia laboratoryjne były poświęcone zagadnieniom biologiczno-chemicznym. Gimnazjaliści poczuli się jak prawdziwi naukowcy- poznali budowę i obsługę mikroskopu, wykonali dwa preparaty mikroskopowe: z banana i bulwy ziemniaka. Doświadczenie okazało się niezwykle proste, polegało na wykryciu w preparacie skrobii poprzez barwienie go jodyną. Nad prawidłowym przebiegiem zajęć czuwała Izabela Hola. O tym jak wielki wpływ na otaczający świat ma chemia pokazała gimnazjalistom Dorota Ciołek, wyjaśniła m.in. jak dochodzi do niszczenia zabytkowych budowli pod wpływem kwaśnych deszczy, przedstawiając  reakcję chemiczną jaka zachodzi między związkami wapnia, a kwasem.
Młodzież miała okazję uczestniczyć także w warsztatach dziennikarskich, zrealizowanych przez szkolną sekcję medialną-dziennikarzy Głosu Szkoły, działających pod opieką Ireny Horbaczewskiej. Oprócz zapoznania gimnazjalistów z tajnikami pracy w redakcji, licealiści opowiedzieli o aktualnej ofercie szkoły: profilach, szerokiej gamie zajęć pozalekcyjnych i atmosferze panującej w świebodzickim LO. Gimnazjaliści mieli możliwość zadania swoim starszym kolegom wielu pytań, z czego niewątpliwie skorzystali. Bardzo podobały im się te zajęcia, dzięki nim uzyskali sporo przydatnych informacji, byli zaskoczeni tak prężnym działaniem młodych dziennikarzy.

Warsztaty okazały się dużym sukcesem i okazją do dialogu między młodzieżą. O powodzeniu przedsięwzięcia świadczy to, iż wielu gimnazjalistów zapowiedziało, że to do świebodzickiego liceum chcą się udać po opuszczeniu gimnazjum. Trzymamy za słowo i zapraszamy.

Weronika Stolarczyk
Rzecznik Liceum im. Marii Konopnickiej w Świebodzicach.

 

   

   

 


 

 |  do góry  |