AKTUALNOŚCI

 

 

  

 

Dni Czeskie w Powiecie Świdnickim
(19.02.2014)


Wielkim sukcesem zakończyła się impreza "Dni Czeskie w Powiecie Świdnickim", która została zorganizowana w dniu 13 lutego 2014 roku przez Powiat Świdnicki w ramach mikroprojektu pn. "Między Nami… Dni Czeskie w Powiecie Świdnickim", na którego realizację otrzymano dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 - 2013.

Kulturalno - edukacyjno - sportowy charakter imprezy zachęcił mieszkańców Powiatu Świdnickiego do udziału w działaniach, które odbyły się Świdnickim Ośrodku Kultury oraz w Hali Sportowej w Witoszowie Dolnym. Uczestnicy działań kulturalno - edukacyjnych mieli okazję zobaczyć mi.in. występy amatorskich grup artystycznych z obu stron granicy, uczestniczyć w różnego rodzaju warsztatach, zwiększyć wiedzę na temat czeskiego partnera - Miasta Jičín, które promowało swój region za pomocą bardzo interesujących materiałów promocyjnych, jak również charakterystycznych postaci bajkowych m. in. Rumcajsa, Manki i Cypiska. Ponadto wystawa zdjęć Jičína i okolic oraz degustacja kuchni czeskiej pozwoliły choć na chwilę przenieść się na tereny naszych południowych sąsiadów. Natomiast miłośnicy sportu mieli okazję uczestniczyć w polsko - czeskich zmaganiach sportowo - rekreacyjnych w Hali Sportowej w Witoszowie Dolnym, gdzie odbyły się m. in. mecze piłki siatkowej, koszykowej, halowej, rzuty lotką do tarczy, ringo czy amatorskie kręgle, które dostarczyły wielu pozytywnych emocji oraz zaowocowały nawiązania nowych kontaktów.

Bogaty i atrakcyjny program imprezy oraz moc atrakcji sprawiły, że frekwencja podczas imprezy przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Mamy nadzieję, że udział w imprezie Dni Czeskie w Powiecie Świdnickim dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i przyczynił się do lepszego poznania czeskiego partnera - Miasta Jičín oraz integracji mieszkańców polsko - czeskiego pogranicza.


PLIK DO POBRANIA:


   

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
 


 

 |  do góry  |