AKTUALNOŚCI

 

 

  

I Maraton ZUMBA LOVE STRZEGOM 2014
(22.01.2014)


26 stycznia 2014 r. o godz. 14.00 w Hali OSiR w Strzegomiu odbędzie się I Maraton ZUMBA LOVE STRZEGOM 2014 pod honorowym patronatem Zbigniewa Suchyty, Burmistrza Strzegomia.

Maraton jest kolejną imprezą tego typu przeprowadzaną na Dolnym Śląsku. Poprzednie odbyły się w Dzierżoniowie, Legnicy, Wrocławiu. Prowadzącymi będzie czworo dyplomowanych instruktorów-wykonawców: Ewa Zapolna, Dagmar Rój, Urszula Puzio i Alicja Janicka. Aktywny udział zapowiedziała Poseł na Sejm RP Pani Monika Wielichowska. Impreza będzie okazją do pokazania szerszej publiczności sportu, jakim jest ZUMBA, a także formą promocji miasta Strzegom. Organizatorkami imprezy są: Ewa Zapolna i Diana Szwed z fachowa pomocą Strzegomskiego Centrum Kultury oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu.

-Maraton będzie muzyczno-taneczną imprezą roku - uważa współorganizatorka imprezy Diana Szwed. I dodaje: - W hali OSiR w Strzegomiu zagoszczą mieszkańcy z sąsiednich gmin i powiatów, a przede wszystkim dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe z naszej gminy. Do tej pory mieszkanki naszej gminy były raczej widownią, teraz same tworzą piękne widowisko. Szacujemy, że w Gminie Strzegom jest do 500 osób uprawiających tę ciekawą dyscyplinę sportu pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Zajęcia ZUMBY zarówno na wsi jak w mieście pozwalają kobietom w różnym wieku na spędzenie w ciekawy i aktywny sposób czasu wolnego. - ZUMBA daje radość i energię, łączy pokolenia ponieważ tańczą babcie, mamy, córki i wnuczki. Regularny udział w zajęciach poprawia koordynację ruchową dzieci i młodzieży. Systematyczne ćwiczenia poprzez taniec modelują sylwetkę i poprawiają samopoczucie. Dla Pań najbardziej motywujące w ZUMBIE jest to, że podczas tego typu tańca spalanych jest jednorazowo 600 kalorii - wyjaśnia Ewa Zapolna, współorganizatorka maratonu.
-ZUMBA spodobała mi się do tego stopnia, że obecnie uczęszczam na kurs instruktorski ZUMBA ZIN we Wrocławiu - informuje Natalia Szwed, zaangażowana uczestniczka zajęć.

-Ponieważ preferuję zdrowy styl życia ZUMBA jest dla mnie idealną forma ruchu. Mobilizacją do przychodzenia na zajęcia są spotkania z przyjaciółki i koleżanki, z którymi mogę miło i przyjemnie spędzać wolny czas. Bezcenne jest to, że po zajęciach wszystkie jesteśmy uśmiechnięte i rozpromienione. Zachęcam wszystkie panie, oczywiście panów także, do uczestnictwa w zajęciach ponieważ zasilają one w pozytywną energię potrzebna w życiu zawodowym i prywatnym - komentuje Aneta Wiklińska.

Małgorzata Czerniawska, od czterech lat uprawiająca ZUMBĘ, mówi: - Mogę ćwiczyć a zarazem dobrze się bawić. ZUMBA pozwala mi odreagować od codzienności. Ćwicząc dwa razy w tygodniu przez godzinę nie odczuwam w ogóle zmęczenia. Spotykam cudownych ludzi a wracając z ćwiczeń mam dużo energii i pozytywnie myślę.

Niech nikogo z Państwa nie zabraknie 26 stycznia 2014 r. o godz. 14.00 w Hali OSiR w Strzegomiu! I Maraton ZUMBA LOVE STRZEGOM 2014 to nowa, taneczna wizytówka Strzegomia. Proszę tego nie przeoczyć.

UM Strzegom

 

   

   

 


 

 |  do góry  |