AKTUALNOŚCI

 

 

  

,,Pan Tadeusz”- czyli jak poznajemy szkolne lektury
(17.01.2014)


W środę, 16.01.2014 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzicach odbył się I Szkolny Konkurs Mickiewiczowski-tym razem trzyosobowe drużyny z klas II i III zmierzyły się z jedyną polską epopeją narodową ,,Pan Tadeusz”. Konkurs został zorganizowany w całości przez uczniów: Weronikę Stolarczyk i Martynę Dubaj z klasy IIa i Patryka Konisiewicza z klasy IIb.

Nad całym przedsięwzięciem czuwała Irena Horbaczewska, Ewa Baszak Grochowska i Teresa Sławińska, warto zaznaczyć, że nasze pani nauczycielki zasiadły też w jury konkursu. Na widowni nie zabrakło także dyrektor LO Elwiry Podhalicz. Konkurs składał się z czterech nietypowych rund, w czasie których uczestnicy musieli wykazać się nie tylko znajomością lektury, ale także umiejętnościami oratorskimi i aktorskimi. Niewątpliwie najwięcej emocji wzbudziły tzw. ,,kalambury”. Przedstawiciele klas musieli swoim drużynom zaprezentować za pomocą mimiki twarzy i gestykulacji takie hasła jak: serwis staropolski, zajazd czy czarną polewkę. Runda ta przyniosła wiele uśmiechu zarówno publiczności, jak i uczestnikom konkursu. Oprócz dobrej zabawy liczyła się także rywalizacja pomiędzy poszczególnymi klasami i tak spośród sześciu drużyn miejsca na podium zajęli:

I miejsce: KLASA III a
II miejsce: KLASA II b
III miejsce: KLASA II c

Gratulujemy zwycięskim drużynom, tym bardziej że pytania nie należały do najłatwiejszych. Nie przeszkodziło to jednak w świetnej zabawie i pożytecznej nauce. Dziękujemy jury i publiczności za gorące dopingowanie uczestników. Czekamy na następne konkursy z udziałem naszych uczniów.

Weronika Stolarczyk
Rzecznik Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej

 

   

   

   

 


 

 |  do góry  |