AKTUALNOŚCI

 

 

  

Frak'n'roll - Grupa Mo Carta charytatywnie dla Mai
(19.12.2013)


Tych czterech panów i ich instrumentów nie trzeba chyba przedstawiać żadnemu miłośnikowi kabaretu. Grupa Mo Carta zagra w Świdnicy koncert charytatywny specjalnie dla Mai Tyczyno. Dochód z tego akurat koncertu w ramach ogólnopolskiej trasy zatytułowanej, jak przystało na kabareciarzy, przezabawnie "Frak'n"roll" zostanie przeznaczony na rehabilitację i leczenie siedmioletniej Mai Tyczyno.

Koncert odbędzie się 18 stycznia w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, a bilety na niego to niewielka kwota w zamian za radość pomagania. Za normalny trzeba będzie zapłacić 32 zł, za ulgowy - 22 zł. Bilety są już do nabycia w Galerii 44 i w centrum S3S na Długiej 33 w Świdnicy. Nie może Was tam zabraknąć, bo Mai trzeba i warto pomagać. Ta przeurocza dziewczynka urodziła się z rzadką wadą genetyczną, która pociągnęła za sobą aż dziewięć wad wrodzonych. U Mai stwierdzono poszerzenie komór bocznych mózgowia, czyli tak zwane wodogłowie, wadę słuchu, wadę wzroku, wadę w przegrodzie nosowo-gardłowej, wadę przełyku, wadę żołądka, wadę nerek, skrócone kończyny dolne i górne (z czasem zaczęło się to wyrównywać), dysmorfię twarzoczaszki. A niedawno stwierdzono także częściowy autyzm... Jej mama Małgorzata Tyczyno każdego dnia pracuje na przyszłość Mai i własną. - To jest moja przyszłość - mówi bez ogródek. Jej córka waży teraz szesnaście kilogramów. Filigranowa Gosia codziennie znosi ją i wnosi na drugie piętro. Kiedy Maja będzie chodzić, a już wiadomo, że będzie, mama będzie mogła ją zwyczajnie wziąć za rękę i pójść na zakupy czy na spacer. A więc... zapraszamy na koncert.

(ao)

Jak pomóc Mai? Wystarczy wpłacić dowolną kwotę na konto dziewczynki, a liczy się każda złotówka.
Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia
ul. Lotnicza 37
54-154 Wrocław
KRS 0000050135
Bank PeKaO S.A. I oddział Wrocław
Nr 45 1240 1994 1111 0000 2495 6839
z dopiskiem: darowizna na cele ochrony zdrowia "LALKA"

Już za nieco ponad miesiąc zaczniemy rozliczać podatki za mijający rok. Oddajmy Mai 1%. Jak? Wystarczy w naszym rozliczeniu podatkowym w odpowiedniej rubryce wpisać KRS fundacji, pod której opieką jest Maja (KRS 0000050135), zaznaczając, że jest to darowizna na cele ochrony zdrowia ,,LALKA". Nie zabraknie także imprez charytatywnych, z których dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację i leczenie tej uroczej, coraz częściej uśmiechającej się dziewczynki.

 

 


 

 |  do góry  |