AKTUALNOŚCI

 

 

  

Najaktywniejsi krwiodawcy nagrodzeni
(12.12.2013)


Na wczorajszej sesji Rady Powiatu Świdnickiego nagrodzono najaktywniejszych krwiodawców z terenu powiatu. Krew to życie. To jedyny środek leczniczy, który ratuje życie, a którego nie jesteśmy w stanie sztucznie wyprodukować. 

Dlatego tym bardziej dziękujemy Wam za wasze zaangażowanie i dar, który ofiarujecie innym – mówiła Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska do zgromadzonych krwiodawców. Drobnymi upominkami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe uhonorowani zostali:

  1. Pani Teresa Nóżka - Świdnica 62,312 litrów oddanej krwi

  2. Pan Jan Klat – Świdnica 52,620 litrów oddanej krwi

  3. Pan Ryszard Lach – Świebodzice 133,000 litrów oddanej krwi

  4. Pan Tadeusz Sysa – Świebodzice 101,000 litrów oddanej krwi

  5. Pan Stanisław Fedorowicz – Żarów 59,489 litrów oddanej krwi

  6. Pan Robert Bąkowski – Żarów 52,000 litrów oddanej krwi

Podziękowania i drobne upominki trafiły również do organizatorów zbiórek krwi i propagatorów honorowego krwiodawstwa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Nagrodzeni zostali Leszek Radojewski – Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu oraz Teresa Kamińska – Specjalista ds. Promocji Krwiodawstwa w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.

Słowa podziękowań i upominki trafiły także do Marii Smolarek-Wicher - Lekarza Kierującego Oddziałem Okulistycznym z Pododdziałem Okulistycznym Dziecięcym SP ZOZ w Świdnicy oraz Jerzego Ostapińskiego - Lekarza z Oddziału Okulistycznego z Pododdziałem Okulistycznym Dziecięcym SP ZOZ w Świdnicy za ich zaangażowanie i wkład w akcje profilaktyczne organizowane przez Powiat Świdnicki dla mieszkańców.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy

   

   

 


 

 |  do góry  |