AKTUALNOŚCI

 

 

  

Nowy rok akademicki w świdnickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku rozpoczęty
(15.10.2013)


W dniu 14 października, w sali Klubu Bolko w Świdnicy świętowano inaugurację nowego roku akademickiego świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 

Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się od uroczystego odśpiewania hymnu akademickiego „Gaudeamus” oraz przemówienia Prezes Krystyny Lasek, podczas którego została przybliżona historia powstania stowarzyszenia, padły wzruszające słowa podziękowania za wspieranie działalności oraz przedstawiona została istotna rola Uniwersytetów Trzeciego Wieku, które w dzisiejszych czasach są coraz bardziej popularne. 

Drzwi Uniwersytetu otwarte są dla każdego. Jego działalność obejmuje zajęcia z zakresu psychologii, plastyki, ćwiczenia taneczne, teatralne, komputerowe, jogę, lektoraty z j. angielskiego, niemieckiego i czeskiego. Prężnie działa także koło brydżowe i sekcja turystyczna. W tym roku planujemy wyjazdy do Centrum Nauki Kopernik – mówiła Prezes stowarzyszenia. Odbywają się również wykłady poświęcone m.in. historii oraz wiele projektów promujących zdrowy styl życia. Studenci Uniwersytetu Trzeciego wieku nie wiedzą co to samotność czy nuda., lecz mają niekończący się apetyt na życie - mówiła Krystyna Lasek. Podczas inauguracji zgromadzeni wysłuchali wykładu Zdzisława Grześkowiaka na temat „Wprowadzenie do teorii poznania” oraz obejrzeli krótkie przedstawienia przygotowane przez świdnickich studentów pod nazwą „ocalić od zapomnienia – lata 50. I 60.”. Świdnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku istnieje od 1 października roku 2007 i w ubiegłym roku obchodził w Teatrze Miejskim uroczyste 5 lecie działalności. Na inauguracji powiat świdnicki reprezentowany był przez Wicestarostę Świdnickiego Alicję Synowską.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy

 

   

   

   

 


 

 |  do góry  |