AKTUALNOŚCI

 

 

  

Wrześniowe projekty strzegomskiego LO
(02.10.2013)


Piękne plaże Łeby, urokliwe zakątki Gdańska, niesamowite muzea Warszawy, mroczne sztolnie Walimia, niezwykłe zabytki Karpacza - to miejsca, w których realizowali swoje projekty wrześniowe uczniowie LO. W drugim tygodniu września budynek liceum opustoszał, rozpoczęły się bowiem projekty edukacyjno - integracyjne. 

Dla klas pierwszych była to okazja do integrowania się w nowej szkole, natomiast dla klas trzecich projekty były zwieńczeniem ich wspólnej drogi w liceum. Licealiści udali się w urokliwe i niezwykłe miejsca w Polsce. Klasa I a spędziła czas w Rzeczce, gdzie pierwszego dnia podjęli się wejść na Wielką Sowę natomiast następnego zwiedzili sztolnie w Walimiu. Wieczory zarezerwowane były wspólne gry i zabawy integracyjne. W tym roku dużym powodzeniem cieszył się Karpacz. Projekt spędziły tam trzy klasy klasa I b, I c oraz klasa III b. Wszystkie klasy pierwszego dnia poznały historię skandynawskiej Świątyni Wang. Klasy pierwsze tego dnia zwiedziły jeszcze nieczynną już skocznie narciarską, a klasa III b ten dzień zakończyła ogniskiem pozostawiając skocznię narciarską na kolejny dzień. Jak na klasę pierwszą przystało nie mogło obyć się bez gier i zabaw integracyjnych w rozgrywkach klasowych. Podczas gdy klasa III podziwiała skocznie narciarską klasy pierwsze odwiedziły schroniska: Strzechę Akademicką oraz Samotnię. Wraz z klasą II b przenosimy się do Wrocławia i Warszawy. 

Punktem pierwszym wycieczki klasy II był Wrocław w którym zwiedzili najpiękniejsze zabytki tego miasta m.in. Starówkę, Ostrów Tumski i Katedrę Wrocławską. Po grze terenowej na wrocławskim Rynku grupa wyruszyła na drugą część projektu, czyli do Warszawy. Zwiedzili Sejm RP oraz wysłuchali wykładu pani poseł M. Wielichowskiej. Tego samego dnia grupa zwiedziła Traktat Królewski, Pałac Staszica, pomnik Kopernika, Pałac Prezydencki, Starówkę, Mały Rynek, Muzeum M. Stołecznego Warszawy. Następny dzień został całkowicie poświęcony Centrum Kopernika. Trzeci dzień to wyjazd do Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Pałacu Kultury i Nauki. Ostatni dzień to zwiedzenie Łazienek Warszawskich oraz, po wysłuchaniu koncertu pod pomnikiem F. Chopina, powrót do Strzegomia. Klasa II c, III c oraz III d wybrała krajobraz nadmorski. Wszystkie trzy klasy spędziły projekt w Łebie. Podczas kiedy klasa III c spacerowała po Power Parku klasa II c równie miło spędzała czas w Słowińskim Parku Narodowym. Kolejny dzień klasa II c spędziła w Gdyni w Centrum Nauki Experyment oraz w Gdańsku, gdzie zwiedzili rynek. W tym czasie klasa III c wyruszyła w rejs statkiem do Gdańska na Westerplatte. Kolejny dzień wszystkie klasy spędziły na Półwyspie Helskim, gdzie odwiedzili fokarium. Powróciliśmy do szkoły wypoczęci, zrelaksowani, zintegrowani i pełni zapału do nauki.

Katarzyna Michaliszyn
Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu

 

   

   

   

   

 


 

 |  do góry  |