AKTUALNOŚCI

 

 

  

Zwycięstwo świdnickiej spółdzielni w konkursie "Lodołamacze"
(12.09.2013)


Świdnicka Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna "Niepełnosprawni Aktywni" zdobyła pierwsze miejsce w prestiżowym, ogólnopolskim konkursie "Lodołamacze" w kategorii "Otwarty rynek". Konkurs organizowany jest przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Uroczystość wręczenia statuetek zorganizowano w siedzibie Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Ideą konkursu "Lodołamacze" jest wyłonienie i nagrodzenie pracodawców i osób prywatnych wybitnie angażujących się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych.

Świdnicka spółdzielnia istnieje od trzech lat. Tworzy ją 7 osób, z których tylko jedna nie ma orzeczenia o niepełnosprawności.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy również korzysta z usług spółdzielni w zakresie dostarczania korespondencji klientom urzędu. Część kadry brała udział w projekcie systemowym "DROGA DO AKTYWNOŚCI" współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Spółdzielnia zajmuje się także prowadzeniem baru oraz punktu ksero w Urzędzie Miejskim w Świdnicy i sprzątaniem grobów.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.

   

   


 

 |  do góry  |