AKTUALNOŚCI

 

 

  

Letnie działania Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego
(01.08.2013)


Letnia aura sprzyja pracom remontowym i kolejnym inwestycjom prowadzonym na powiatowych drogach. Zakres prac prowadzonych aktualnie przez Służbę Drogową Powiatu Świdnickiego możemy podzielić na 4 rodzaje.

Pierwszy z nich to typowe roboty drogowe polegające na remoncie bądź przebudowie dróg lokalnych. Ostatnio rozstrzygnięto przetarg na przebudowę drogi powiatowej nr 2880 D w miejscowości Mrowiny. 5 km odcinek drogi zostanie przebudowany przez firmę Bisek– Asfalt a całość inwestycji zamknie się w kwocie 220 tys. złotych.

Kolejnym rodzajem przeprowadzanych inwestycji jest budowa i przebudowa chodników znajdujących się przy drogach powiatowych. Inwestycje takie przeprowadzone zostaną przy współpracy Gminy Świdnica i Gminy Strzegom. Pierwsze zadanie zostanie przeprowadzone w miejscowości Pszenno. Przebudowany zostanie chodnik przy drodze powiatowej nr 2889 D. W wyniku przetargu wyłoniono firmę Bud– Bruk z Pastuchowa, która podjęła się wykonania tej inwestycji. Koszt przebudowy chodnika w Pszennie wyniesie 43 tys. złotych.

Ta sama firma zajmie się także inwestycją w Gminie Strzegom. W miejscowości Stanowice wybudowany zostanie chodnik przy ulicy Olszańskiej (droga powiatowa nr 2919 D).

Kolejnymi zadaniami polegającymi na budowie chodników są inwestycje przeprowadzane w miejscowościach: Stanowice, Żelazów i Goczałków (Gmina Strzegom). W ramach tych działań wybudowane zostaną chodniki przy drodze powiatowej nr 2884 D w Stanowicach (ul. Strzegomska), drodze powiatowej nr 2792 D (miejscowość Żelazów) oraz drodze powiatowej nr 2887 D w Goczałkowie (ul. Boczna). Te trzy inwestycje wyceniono w przetargu na łączną kwotę przeszło 143 tysięcy złotych. Prace zostaną przeprowadzone przez firmę Drog– Art ze Strzegomia. W wyniku przetargu udało nam się zaoszczędzić środki finansowe, które zostaną przeznaczone na budowę chodnika we wsi Tomkowice– informuje Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego. Budowa tylu chodników w Gminie Strzegom jest możliwa ze względu na duże zaangażowanie finansowe gminy.

Oprócz prac polegających na budowie i przebudowie dróg i chodników SDPŚ przeprowadziła prace związane z malowaniem linii krawędziowych na nowo wyremontowanej drodze Tomkowice– Granica oraz drogach Marcinowice– Klecin i Sady– Chwałków. Pracownicy SDPŚ podjęli się tego zadania po raz pierwszy, bez zlecania usługi firmom zewnętrznym.

W celu poprawy bezpieczeństwa zamontowane zostały również bariery energochłonne na drodze Roztoka– Kłaczyna. Ponadto, korzystając ze sprzyjających warunków pogodowych, trwają cały czas prace przy wykaszaniu poboczy. Aktualnie trwają prace przy drodze Kłaczyna- Bronów oraz naprawy cząstkowe dróg powiatowych z wykorzystaniem specjalistycznego pojazdu tzw. Patchera. Pracownicy pracują na dwie zmiany– podsumowuje Sabina Cebula.Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy

 

   

   

 


 

 |  do góry  |