AKTUALNOŚCI
  

 

  
Strzegomscy licealiści z wizytą w Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu
(24.06.2013)

W czwartek (20.06) uczniowie klasy Ib Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu wraz ze swoją wychowawczynią - panią Małgorzatą Kucharską oraz panią profesor Anitą Kołaczek odwiedzili dzieci z Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu. Było to ostatnie (w tym roku szkolnym już czwarte), a zatem przedwakacyjne, spotkanie z wychowankami tej placówki.

   

Tym razem już po ostatnim powrocie z Domu Małego Dziecka rozpoczęliśmy zbiórkę artykułów dla dzieci, wiele osób zaangażowało się w nią bezinteresownie, a tuż przed wyjazdem nasza klasa zorganizowała sprzedaż słodkości. Pomysł okazał się trafiony, dzięki czemu zakupiliśmy słodycze, napoje, pampersy i inne niezbędne rzeczy dla maluszków wyjaśnia Julita. Na dzień przed wyjazdem do Wałbrzycha, tj. w środę w czasie długiej przerwy uczennice z klasy Ib sprzedawały upieczone przez siebie i swoje mamy ciasta (m.in. roladkę, biszkopt z galaretką i truskawkami, masa truskawkową), babeczki oraz gofry z przepyszną bitą śmietaną i czekoladą. Zebrane w ten sposób pieniądze zasiliły budżet przeznaczony na zakup darów dla wychowanków Domu Małego Dziecka. Wiele osób przyczyniło się do zebrania ubranek dla dzieci. Lusi przyniosła kilka par nowych sandałków. Nie zabrakło też osób, które podarowały dla dzieci ubranka, zabawki i napoje. Następnego dnia zapakowaliśmy rzeczy, wsiadaliśmy do autokaru i udaliśmy się do Wałbrzycha. Na placu przed domem dziecka powitały nas dzieci. Rozpoczęły się wspólne zabawy i rozmowy, co było naprawdę wzruszające, tym bardziej, że - jak opowiada Klaudia - wiele dzieci rozpoznaje nas już dzięki poprzednim wizytom. Czas spędzony z dziećmi jest dla nas bezcenny i na pewno chwilę spędzone z nimi pozostaną do końca życia w naszej pamięci dodają Monika i Natalia. Po zabawach i kąpieli w basenie przyszedł czas na po południową drzemkę.

Zmęczone dzieci poszły spać, a młodzież wspólnie zabrała się za porządki na placu zabaw. Wyczyściła i wymyła wszystkie zjeżdżalnie, huśtawki i baseniki dla dzieci. Zrobiła porządki na ścieżce przed budynkiem. Późnym popołudniem klasa wróciła do Strzegomia i pomimo zmęczenia, bo zabawa i praca na placu zabaw były w taki słoneczny dzień bardzo męczące, wszyscy zgodnie stwierdzili, że z pewnością początkiem następnego roku szkolnego z chęcią i uśmiechami na twarzach ponownie odwiedzimy nasze dzieci ze słonecznego Domu Małego Dziecka. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie naszej akcji.

W imieniu klasy Ib
Martyna Lamka

 


 

 |  do góry  |