AKTUALNOŚCI
  

 

  
Indeksy Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego dla strzegomskich licealistek
(17.06.2013)

Miło nam zakomunikować, że kolejne dwie abiturientki strzegomskiego LO - Daria Dzieniszewska ( IIIa) oraz Katarzyna Kania ( IIIb) - zostały laureatkami Konkursu im. bpa J. Chrapka i zdobyły indeksy prestiżowych uczelni na kierunku dziennikarstwo oraz stypendia na cały okres studiów. Finał konkursu odbył się 11. czerwca na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych w Warszawie. Pytania zadawała finalistkom ośmioosobowa komisja, w skład której wchodzili m.in. wykładowcy wyższych uczelni. 

Dziewczyny zdobyły indeksy dziennikarstwa. Daria na Uniwersytecie Warszawskim, a Kasia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wcześniej przeszły pierwszy etap konkursu, przygotowując portfolio z dokumentacją obejmującą swoje dokonania w dziedzinie dziennikarstwa. W przypadku Darii były go głównie artykuły prasowe, recenzje, notki informacyjne, sprawozdania. Kasia dała się poznać głównie jako autorka świetnych, wysoko ocenionych przez komisję, fotografii prasowych oraz recenzji. Obie opisały swój udział w wolontariacie, udokumentowały osiągnięcia w konkursach i działania w pracy na rzecz lokalnej społeczności. Dziewczyny świetnie poradziły sobie z napisaniem prac konkursowych - obszernych reportaży odwołujących się do fragmentu wypowiedzi bpa J. Chrapka na temat doświadczeń "Solidarności" jako dziedzictwa zbiorowej walki o najbardziej podstawowe prawa ludzkie oraz "Solidarności" jako postawy społecznej. 

- Zostałyśmy zaproszone do Warszawy już 10. czerwca. Na dzień przed rozstrzygnięciem konkursu uczestniczyłyśmy w tradycyjnej kolacji z udziałem wszystkich finalistów. Miałyśmy też okazję poznać historię i działalność Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", porozmawiać z innymi laureatami - opowiada Kasia. - O przedstawienie wszystkich możliwych kierunków, na które można wygrać indeks zatroszczył się Profesor Jerzy Olędzki z komisji konkursowej. Po oficjalnej części wraz ze starszymi kolegami wybraliśmy się na spacer ulicami Warszawy - dodaje Daria. Serdecznie gratulujemy laureatkom konkursu oraz ich opiekunce merytorycznej - pani Małgorzacie Kucharskiej! Życzymy dalszych sukcesów oraz jak najwyższych wyników egzaminu maturalnego!

Katarzyna Michaliszyn

 


 

 |  do góry  |