AKTUALNOŚCI
  

 

  
Kawalerowie maltańscy ponownie z wizytą w powiecie świdnickim
(07.05.2013)

W dniach 09 – 12 maja przebywać będą w powiecie świdnickim przedstawiciele Związku Kawalerów Maltańskich z niemieckiego miasta Biberach. To już kolejna wizyta niemieckich społeczników, którzy odwiedzają nas już prawie od 10 lat.

Do tej pory członkowie zakonu, który zajmuje się niesieniem pomocy wszystkim potrzebującym na całym świecie, wspomagali Dom Dziecka, Schronisko im. Św. Brata Alberta, Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Świdnicy oraz Szkołę Specjalną w Świdnicy. W czasie pobytu odbędzie się spotkanie w Starostwie Powiatowym w Świdnicy, podczas którego zostanie omówiona realizacja dotychczasowych projektów pomocowych na terenie powiatu. Kawalerowie Maltańscy odwiedzą także Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Świdnicy, Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Świdnicy, Dom Dziecka w Świdnicy oraz Dom Pomocy Społecznej w Jaskulinie. 

Jak co roku niemieccy goście przywiozą liczne dary dla potrzebujących, a będą to tym razem między innymi: ręczniki, zabawki, stół do tenisa, środki czystości, odzież damską i męska oraz pakiety żywnościowe. Dodatkowo każda z organizacji otrzyma zapomogę finansową na zakup najpotrzebniejszych rzeczy.

Piotr Dębek
Biuro ds. Europejskich i Promocji Powiatu

 


 

 |  do góry  |