AKTUALNOŚCI
  

 

  
Pożegnanie trzecioklasistów w LO
(29.04.2013)

Z pewnością z taką myślą 26 kwietnia 2013 r. trzecioklasiści żegnali swoją szkołę. Były łzy, uśmiechy, uściski i wspomnienia. W świat refleksji o minionym czasie śpiewająco wprowadzili licealni wokaliści zespołu LOaded: Tomek Bobel, Blanka Graca, Zuza Konieczna. Po występie nadszedł czas na przemówienia: dyrektora Tomasza Marczaka, burmistrza Zbigniew Suchyty, przewodniczącej Rady Rodziców Doroty Sobol, którzy zgodnie życzyli sukcesów w zbliżającym się egzaminie dojrzałości. 

Były słowa dumy i wzruszenia wygłaszane przez rodziców, nauczycieli i tegorocznych absolwentów. Nie zabrakło też zdjęć zawartych we wspomnieniowej prezentacji. Cała oprawa została wykonana przez uczniów klasy II c pod opieką Sylwii Łuszczki i Agnieszki Rut. Za część techniczną odpowiedzialni byli: Piotr Bułakowski i Przemysław Stempniewicz. Część oficjalna zakończyła się przekazaniem sztandaru drugoklasistom. To tradycja przypominająca wszystkim, że uczniowie opuszczający mury naszej szkoły przekazują młodszym kolegom i koleżankom wartości, do których propagowania zobowiązuje symbol sztandaru. I nadszedł czas na świadectwa! Ten upragniony moment. Symbol wolności, wakacji, ale także zbliżającej się wielkimi krokami MATURY. Nie zabrakło również wyróżnień dla tych, którzy uzyskali wyniki powyżej 4,75. W tym roku tak wysokie średnie osiągnęło aż 18 uczniów:
klasa III a:

Daria Dzieniszewska
Mateusz Zając
klasa III b:
Joanna Brzozowska
Sara Wączek
Tomasz Okła
Alicja Nieródkiewicz
Kamila Postawska
klasa III c:
Katarzyna Bergmann
Małgorzata Kitajczuk
Magdalena Mantyk
Natalia Trawczyńska
klasa III d:
Weronika Wijas
Karolina Borowiec
Natalia Chyłek
Szymon Polinkiewicz
Ewelina Rogoża
Łukasz Rogoża
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych:
Dorota Alemanni

Wyróżnieni zostali też uczniowie, którzy w tym roku zdobyli indeksy Politechniki Wrocławskiej: Kacper Drozd i Sebastian Stanowski oraz Karolina Ślęzak za zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Rzecznika Praw Dziecka. Klasy drugie wręczyły również trzecioklasistom drobne upominki, jako pamiątkę ukończenia szkoły, składając zarazem obietnicę trzymania kciuków na maturze. Całość uroczystości dopełniły zdjęcia klasowe zrobione przed budynkiem szkoły, które będą wspomnieniem młodości i dni spędzonych w liceum. Przed trzecioklasistami już tylko matura! Życzymy połamania piór!

Łukasz Niemczuk
Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu
Zdjęcia: Przemysław Stempniewicz, Łukasz Niemczuk

 

   

   

   

 


 

 |  do góry  |