AKTUALNOŚCI
  

 

  
Sukces uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach
(15.04.2013)

Od 1 marca 2013 r. uczniowie LO w Świebodzicach rywalizują w kolejnym Dolnośląskim Konkursie Przedmaturalnym. Jest to wieloetapowy konkurs w rozwiązywaniu zadań zgodnie z wymaganiami maturalnymi na poziomie podstawowym lub rozszerzonym, a jego celem jest zainteresowanie uczniów naukami ścisłymi i przyrodniczymi.  W ramach tego projektu realizowane są konkursy dla przedmiotów: matematyka, fizyka, chemia, biologia. 

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół onadgimnazjalnych Dolnego Śląska, ale ma charakter otwarty i również biorą w nim udział uczniowie z innych województw. Dla każdego przedmiotu rywalizacja odbywała się w trzech etapach:

  • I etap - Bloki tematyczne - jest zestawem zadań konkursowych z wybranych obszarów wiedzy, które sprawdzają umiejętności zapisane w wymaganiach maturalnych.
  • II etap jest testem kwalifikacyjnym, który wyłoni uczestników części finałowej.
  • III etap - Finał - wyłonienie laureatów Konkursu.

Wszystkie etapy konkursu były przeprowadzane zdalnie, tzn. przy wykorzystaniu internetowej Platformy Konkursu. A do finału zakwalifikowali się uczniowie, którzy szybko i poprawnie wykonali zadania. Przy tak dużych wymaganiach i olbrzymiej konkurencji bardzo cieszy awans do finału dwójki naszych uczniów: Patrycji Sube i Mateusza Długosza z klasy Iic - profil medyczny. Patrycja zakwalifikowała się do finału z biologii i znalazła się w gronie ośmiu najlepszych uczestników. Mateusz zakwalifikował się do finałowej dziewiątki najlepszych uczniów z chemii. Gratulujemy naszym zdolnym uczniom i życzymy sukcesu w finale!

Dorota Ciołek
Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach

 


 

 |  do góry  |