AKTUALNOŚCI
  

 

  
IV Powiatowy Konkurs Matematyczny w II LO
(12.04.2013)

Powiatowy konkurs matematyczny stał się już tradycją II LO. Co roku uczniowie szkół gimnazjalnych powiatu świdnickiego spotykają się, by zmierzyć się ze specjalnie dla nich przygotowanymi zadaniami, rozwinąć swoje umiejętności matematyczne, a także poznać atmosferę panującą w II Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy. Ponad 50 uczniów z 9 szkół gimnazjalnych powiatu świdnickiego wzięło udział w IV Powiatowym Konkursie Matematycznym, który odbył się 11 kwietnia 2013 r.

Uczniowie zmagali się przez trzy godziny z dziesięcioma zadaniami o różnym stopniu trudności. Zadania były sprawdzane przez nauczycieli matematyki - opiekunów uczniów z gimnazjum. Nauczyciele oraz organizatorka konkursu - Agnieszka Grymek, stwierdzili, że poziom wiedzy matematycznej uczestników jest wysoki. Czas oczekiwania na ogłoszenie wyników umilił zespół muzyczny II LO, nad całością czuwali niezastąpieni uczniowie klasy III a.

Wyniki indywidualne:

 1. Grzegorz Stelmach - Gimnazjum Nr 1 w Świdnicy
 2. Radosław Szewczyk - Gimnazjum Nr 1 w Świdnicy
 3. Mateusz Krawczyk - Gimnazjum w Witoszowie Dolnym
 4. Kamil Dziura - Gimnazjum w Pszennie
 5. Juliusz Gabryliszyn - Gimnazjum w Marcinowicach
 6. Tomasz Szewczyk - Gimnazjum Nr 1 w Świdnicy
 7. Sara Borkowska - Gimnazjum w Witoszowie Dolnym
 8. Magdalena Mielnik - Gimnazjum w Pszennie
 9. Krzysztof Dobrzański - Gimnazjum w Witoszowie Dolnym
 10. Anna Cichoń - Gimnazjum w Witoszowie Dolnym
 11. Olaf Mrzygłód - Gimnazjum Nr 1 w Świdnicy

Główna nagrodą w konkursie był czek na 200 zł. Nagrodzono w sumie 6 najlepszych uczestników atrakcyjnymi zestawami. W kategorii zespołowej wygrało Gimnazjum nr 1 ze Świdnicy, z niewielka przewagą nad Gimnazjum z Witoszowa Dolnego. Nagrody zostały ufundowane przez naszych sponsorów: ŚFUP-servis ze Świdnicy oraz Sonel S.A. również ze Świdnicy

II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy

 

   

   

   

 


 

 |  do góry  |