AKTUALNOŚCI
  

 

  
Otwarcie wystawy "Wszystkie barwy Unii Europejskiej"
(04.03.2013)

Otwarcie wystawy "Wszystkie barwy Unii Europejskiej" zainaugurowało nowy etap w historii wystawienniczej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy. Po trzydziestu dziewięciu wystawach słuchaczy Studium Grafiki Reklamowej nadszedł czas na pierwszą prezentację prac zrealizowanych przez uczniów TOR. Do Klubu Bolko Świdnickiego Ośrodka Kultury w dniu 1 marca 2013 roku przybyła wyjątkowo liczna publiczność.

Uroczystego otwarcia wystawy dokonali wspólnie: Tomasz Jamróg, dyrektor ŚOK, Krzysztof Osiak, dyrektor ZSE, Renata Rychlicka-Benyamin, artysta plastyk i nauczyciel przedmiotów zawodowych oraz - w imieniu młodzieży - przewodnicząca klasy 3 TOR, Jolanta Klęsk. Wśród gości byli obecni stali bywalcy wcześniejszych wystaw SGR, autorzy prac i ich rodziny, uczniowie ZSE oraz przedstawiciele grona pedagogicznego: wicedyrektor Monika Czuwara, Mirosława Ryś, Danuta Lubieniecka, Jadwiga Wróblewska, Jolanta Mączyńska, Wiesława Cejmer, Magdalena Malucha, Anna Kapusta, Jacek Świątkowski i Andrzej Winnicki. Pretekstem do powstania wystawy były pokonkursowe prace zrealizowane przez uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy w ogłoszonym przez biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu ogólnopolskim konkursie plastycznym "Wszystkie Barwy Unii Europejskiej". Celem konkursu było wykonanie prac przedstawiających cztery pory roku w Unii Europejskiej: wiosnę, lato, jesień i zimę. Z ramienia ZSE w konkursie wzięły udział czterdzieści trzy osoby z klasy 1 TE2, 1 TOR, 2 TOR i 3 TOR. Autorzy inspirowali się pięknem natury, zabytkami i krajobrazami polskimi, jak również innych krajów europejskich. 

Dla wyłonienia - spośród blisko siedemset prac z całego kraju - po jednym laureacie w każdej z czterech kategorii na stronie internetowej organizatorów konkursu odbywało się elektroniczne głosowanie. Po emocjonującej rywalizacji zbierania punktów na wybrane prace, uczniowie ZSE zajęli bardzo wysoko punktowane miejsca. W kategorii lato 2. miejsce zajęła Aleksandra Antosiak z 1TOR za pracę "Świat przez okulary", w kategorii wiosna 3. miejsce – Adrianna Żółkiewska z 1TOR za "Polską naturę", w kategorii zima 3. miejsce - Joanna Anioł z 1TOR za "Zimę w Paryżu", a w kategorii jesień 11. miejsce - Krzysztof Górski z 1TOR za "Wdzięk jesieni". Jury konkursu postanowiło wyłonić dodatkowych laureatów. W gronie osób wyróżnionych znalazł się Szymon Dębowski z klasy 3 TOR z pracą "Zima oczami Europy". Jury w swojej ocenie brało pod uwagę nawiązanie do tematu konkursu, koncepcję plastyczną pracy, oryginalność formy i treści, ogólny wyraz artystyczny, kompozycję oraz wartość artystyczną. Prace wszystkich uczestników konkursu, dzięki przychylności dyrektora ZSE, Krzysztofa Osiaka, zostały wydane w formie pocztówek. Podczas wernisażu wystawy można było je zakupić jako losy. Do wygrania były - przeznaczone specjalnie na ten cel - cztery prace konkursowe wykonane przez uczniów ZSE. Wszystkim przybyłym gościom składamy serdeczne podziękowania za skorzystanie z zaproszenia na 40/1. wystawę TOR. Autorom gratulujemy wyjątkowo udanej wystawy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Renata Rychlicka-Benyamin.

 

   

   

 


 

 |  do góry  |