AKTUALNOŚCI
  

 

  
Konkursu Języka Angielskiego w świebodzickim LO
(04.03.2013)

Dnia 19 lutego 2013 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzicach odbył się drugi etap IV Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego. Pierwszy etap, obejmujący test gramatyczno - leksykalny, miał miejsce w poszczególnych gimnazjach i w naszym liceum 15 stycznia bieżącego roku. 

To właśnie w etapie pisemnym wyłonione zostały 3-osobowe drużyny z każdego gimnazjum oraz 3 drużyny z liceum. Pomimo tego że uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach- gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, to każda drużyna biorąca udział w konkursie musiała zmierzyć się z sześcioma takimi samymi zadaniami. Pierwszym zadaniem, któremu uczniowie musieli stawić czoło, było uzupełnienie luk tekstu słyszanego utworu. Następnie bardzo ważna okazała się znajomość kultury krajów anglojęzycznych, gdyż aż w trzech kwestiach drużyny musiały się nią popisać. Pozostałe dwa zadania wymagały wykazania się kreatywnością, ponieważ obowiązkiem uczniów było przygotowanie niekonwencjonalnej reklamy wylosowanego wcześniej przedmiotu, a następnie wcielenie się w agenta nieruchomości i przekonanie klienta do kupna danego lokalu. Drużyny zacięcie rywalizowały ze sobą do samego końca. Ostatecznie w kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zajęło Gimnazjum w Starych Bogaczowicach, II miejsce - Publiczne Gimnazjum Nr 9 w Wałbrzychu, III miejsce - Gimnazjum w Roztoce. Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych drużyny uplasowały się następująco: I miejsce - Drużyna Nr 1 LO w składzie: Katarzyna Angrys, Justyna Łupkowska, Karolina Muzyk, II miejsce - Drużyna Nr 2 LO w składzie: Emilia Miciak, Joanna Paszek, Katarzyna Maślany, III miejsce - Drużyna Nr 3 LO: Katarzyna Nenkow, Adam Pietkiewicz, Jakub Kost. Dzięki wydawnictwu językowemu PEARSON oraz księgarni językowej POLANGLO, reprezentowanej przez Sławoja Starobrzyńskiego zwycięskie drużyny zostały obdarowane nagrodami w postaci słowników i audiobooków. Poza tym, indywidualnie doceniono najlepszego gimnazjalistę i licealistę wyłonionych wcześniej w części pisemnej.

Spośród gimnazjalistów bezkonkurencyjny okazał się uczeń Publicznego Gimnazjum Nr 9 w Wałbrzychu - Daniel Chodarcewicz, a z liceum Katarzyna Angrys z klasy III A. Nagrody dla najlepszych językowców ufundował członek Rady Rodziców Andrzej Chuchro. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a nauczycielom serdecznie dziękujemy za przygotowanie swoich uczniów do konkursu. Dziękujemy także nauczycielkom języka angielskiego z Liceum Ogólnokształcącego: prof. Małgorzacie Pełechatej, prof. Urszuli Zysce i prof. Agnieszce Andruszków za przygotowanie całego konkursu. Następna edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego już za rok. Do zobaczenia.

Karolina Muzyk
Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach

 

 


 

 |  do góry  |