AKTUALNOŚCI
  

 

  
Sukces młodych piłkarzy ze świdnickiego „Mechanika”
(22.02.2013)

W dn.18 lutego 2013 r. reprezentacja Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy w piłce nożnej halowej osiągnęła duży sukces, zajmując I miejsce w finale strefy wałbrzyskiej. Drużyna z „Mechanika’’ awansowała w ten sposób do zawodów wojewódzkich.

Takie zwycięstwo można porównać do awansu do Finale Four Dolnego Śląska. Droga do awansu była dość długa, drużyna ZSM musiała wygrać aż 4 mecze by awansować do finału. Przebieg rozgrywek wyglądał następująco. Do Wałbrzycha przyjechało 10 zespołów (po 2 najlepsze z każdego powiatu - Mechanik wraz z LO Strzegom z powiatu świdnickiego). Po losowaniu drużyna ZSM trafiła do grupy C wraz z ZS nr 3 Dzierżoniów i ZS Bożanów. 

Dwa zwycięstwa po 2-1 nie oddają w pełni przebiegu tych meczów (było wiele okazji do podwyższenia wyniku). W półfinale ZSM grało z LO Strzegom i choć w finale powiatowym (w październiku 2012 r.) ZSM wygrał 1-0 to teraz był nowy mecz, po zaciętej walce, wspaniałej bramce z rzutu wolnego na 3-3 Wojtka Szuby, doprowadziła do serii rzutów karnych, bardzo celnych, co doprowadziło do finału. Finałowy mecz z ZSP 2 Ząbkowice, choć emocjonujący, pewnie wygrany przez drużynę ZSM: 2-1 i „Mechanik” jest najlepszy w strefie wałbrzyskiej– wielki i dawno oczekiwany sukces.) 

Tak więc dolnośląski turniej finałowy piłki nożnej halowej to nowe wyzwanie dla piłkarzy halowych ZSM ze Świdnicy. Zwycięską szkołę reprezentowali: (na zdjęciu stoją od lewej) Patrick Piotrowski kl 4 aT, Norbert Zieliński kl 4 cT, Adrian Durma kl 4 dT, Wojciech Furmankiewicz kl 4 cT, poniżej od lewej Piotr Machowski kl 2 bT, Mateusz Kołodziej kl 3cT, Wojciech Sławiński kl 3 cT i Wojciech Szuba kl 4 dT. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu w finale Dolnego Śląska.

Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy

 


 

 |  do góry  |