AKTUALNOŚCI
  

 

  
Młodzi bohaterowie z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Orląt Lwowskich w Zespole Szkół nr 3 w Świdnicy
(31.01.2013)

Dnia 22 stycznia 2013r. trzej uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 3 dokonali bohaterskiego, według nas czynu. Około godziny 7.30 przy ul. S. Wyszyńskiego w Świdnicy, przy kiosku Ruchu obezwładnili i zatrzymali awanturującego się mężczyznę, który wybił szybę w kiosku i groził ekspedientce. Następnie wezwali policję i poczekali na patrol, który zajął się niebezpiecznym świdniczaninem. Karol Kuźniewski, Przemysław Grędziński i Marcin Muszalski, to uczniowie klasy policyjnej i wojskowej. Karol i Przemek są w klasie policyjnej 2c, a Marcin w klasie wojskowej 1a.

Cała społeczność naszej szkoły jest z nich bardzo dumna:

  • Jestem z nich bardzo dumny. Należą się im słowa uznania – mówi nadkomisarz Robert Topolskiz KPP w Świdnicy, który w IV LO uczy przedmiotu „wiedza o policji”.
  • Jestem bardzo dumna z postawy uczniów mojej klasy i z tego, że mogą być prawdziwymi wzorami do naśladowania dla swoich rówieśników. Realizują w praktyce, to czego staramy się uczyć ich w naszej szkole i to jest najbardziej budująca informacja! Wielkie podziękowania i gratulacje należą się też rodzicom całej Wspaniałej Trójki. – mówi Joanna Szałek, wychowawczyni uczniów klasy 2c.
  • Jestem bardzo dumna z mojego ucznia, ponieważ zachował się jak prawdziwy obywatel, który nie jest obojętny na cudzą krzywdę. Od zawsze wpajamy uczniom Naszej Szkoły zasady społeczeństwa obywatelskiego i cieszy nas, że potrafią je zastosować w praktyce! – mówi Aleksandra Zelek, wychowawczyni ucznia klasy 1a.
  • Brawo Panowie! Tak trzymać!

W dzisiejszych czasach bolączką społeczeństwa jest znieczulica. Bardzo często przechodzimy obok drugiego człowieka nie reagując na to, że komuś dzieje się krzywda. Nie reagujemy, bo może nie warto, bo może i nam może się coś stać, a może dlatego, że nie wypada „wtykać nos w nieswoje sprawy”. A tu, niespodzianka, młodzi, odważni, gotowi do działania. Panowie nie rozważali swoich zysków i strat, zrobili to, co uważali w takiej sytuacji za właściwe, stosowne. Chyba dobrze korzystają z tego, naco na co dzień staramy się ich uwrażliwić. W szkole mundurowej stawiamy na działania prospołeczne, uczulamy by być gotowym nieść bezinteresowną pomoc, dlatego jednym z wątków wychowawczych jest działalność „wolontariacka”.Panowie najwyraźniej wykorzystali tę wiedzę w praktyce. Chociaż są bardzo skromni i nie chcą by o nich mówić, że są BOHATERAMI, dla mnie są wielcy. Dzięki ich postawie, wciąż wiem, że istnieją młodzi, wartościowi ludzie.

Jestem z nich naprawdę dumna. Zawsze będę starała się stawiać ichza wzór, jako – Zwykłych, Niezwykłych. Tak trzymać Panowie! Świat należy do ludzi odważnych, otwartych. Życzę by wszystkie Wasze marzenia zawodowe i osobiste się spełniły. – dyrektor szkoły Marzena Łysoniek.

 

IV Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy
Na zdjęciu: Karol Kuźniewski, Przemysław Grędziński i Marcin Muszalski
(zdjęcie ze strony Swidnica24.pl)

 

 


 

 |  do góry  |