Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Świdnica

Gmina Świdnica

Świebodzice

Dobromierz

Jaworzyna

Marcinowice

Strzegom

Zarów

Przedszkola na medal - wsparcie przedszkoli specjalnych w powiecie świdnickim

Projekt nr RPDS.10.01.04-02-0012/19
pn. "Przedszkola na medal- wsparcie przedszkoli specjalnych w powiecie świdnickim"

realizowany w ramach Osi Priorytetowej 10 Edukacja, Działanie 10.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej, Poddziałania 10.1.4 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej - ZIT AW, Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 - 2020 współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowany jest przez Powiat Świdnicki, dla Przedszkoli Specjalnych w Świdnicy i Strzegomiu, w okresie: 01.09.2020 roku do 31.08.2021 roku.

Całkowita wartość projektu: 995 928,13 zł

Kwota dofinansowania: 844 933,83 zł

Głównym celem projektu jest wzrost kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych oraz zmniejszenie deficytów rozwojowych 26 dzieci w wieku przedszkolnym oraz wzrost kompetencji i kwalifikacji 17 nauczycieli wychowania przedszkolnego i specjalistów w Przedszkolu Specjalnym w Świdnicy i Przedszkolu Specjalnym nr 7 w Strzegomiu.

Projekt zakłada wsparcie w zakresie indywidualizacji pracy z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi w przedszkolach specjalnych poprzez dodatkowe zajęcia edukacyjne i specjalistyczne mające na celu rozwój dzieci na wczesnym etapie edukacji, doposażenie w/w placówek w pomoce do zajęć specjalistycznych oraz szkolnych, doradztwo i inne formy doskonalenia umiejętności, kompetencji lub kwalifikacji nauczycieli pod kątem pracy z dzieckiem z niepełnosprawnościami.

Banery/Logo