Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Świdnica

Gmina Świdnica

Świebodzice

Dobromierz

Jaworzyna

Marcinowice

Strzegom

Zarów

Konkurs historyczny - Polska znowu wolna

9 listopada, w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Curie – Skłodowskiej, miała miejsce XIX edycja Powiatowego Konkursu Historycznego „Polska znowu wolna”.

Mimo trudnych, epidemicznych, okoliczności, nie zabrakło uczniów, którzy postanowili pochwalić się swoją nieprzeciętną wiedzą dotyczącą wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości (choć ze względów epidemicznych zawody ograniczone zostały tylko do części pisemnej). Udział w Konkursie wzięli laureaci szkolnych etapów z ośmiu szkół średnich Powiatu Świdnickiego. Dwa pierwsze miejsca zdobyli uczniowie I LO w Świdnicy: Feliks Brzezicki i Gustaw Feruś. Trzecie miejsce przypadło Krystianowi Niemcowi z Zespołu Szkół Ekonomicznych. Fundatorami atrakcyjnych nagród byli: Starostwo Powiatowe w Świdnicy i Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków „Trójki” SATelita. Zwycięzcom gratulujemy. A uczniów szkół powiatowych zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy

Banery/Logo