Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Świdnica

Gmina Świdnica

Świebodzice

Dobromierz

Jaworzyna

Marcinowice

Strzegom

Zarów

Międzyszkolny konkurs języka angielskiego –You can do it–junior” rozstrzygnięty

Każdego roku w Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzicach odbywa się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych.

o przygotowania 2 zadania konkursowe - wypowiedzi ustne dostarczone w formie nagrań video i audio. Zadanie pierwsze polegało na nagraniu odcinka bloga kulinarnego pt „A way to a man`s heart is through his stomach” (Przez żołądek do serca), w którym uczniowie mieli zaprezentować jak wykonać danie, dzięki któremu można zyskać sympatię chłopaka/dziewczyny.

W zadaniu drugim należało przygotować i nagrać tzw „motivational speech” pt „No pain, no gain”, w którym uczestnicy konkursu mieli przekonać słuchaczy, że podejmowanie wysiłku w życiu jest opłacalne.

Spośród nadesłanych prac jury postanowiło przyznać 3 nagrody główne:

  1. miejsce Blanka Lubiniecka ze Szkoły podstawowej nr 2 w Świebodzicach
  2. miejsce Katarzyna Mikoda ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świebodzicach
  3. miejsce Natalia Badora ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Świebodzicach

Oraz 2 nagrody za udział:

  1. Mikołaj Rochowiak ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świebodzicach
  2. Mateusz Luniak z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 6 w Wałbrzychu

Nagrody zostały wręczone uczniom 7 i 8 czerwca2021 r. w holu LO w Świebodzicach. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich nauczycielom i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich pasji językowych.

Nauczyciele języka angielskiego LO w Świebodzicach

Banery/Logo