Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Świdnica

Gmina Świdnica

Świebodzice

Dobromierz

Jaworzyna

Marcinowice

Strzegom

Zarów

Powiat Świdnicki docenia najlepsze uczennice i najlepszych uczniów

Najlepsi uczniowie i najlepsze uczennice szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Świdnicki, którzy uzyskują wysokie wyniki w nauce, mogą liczyć od bieżącego roku szkolnego na stypendium szkolne. Stypendium przyznawane jest dwa razy w roku szkolnym, po zakończeniu każdego semestru, przez komisje powołane w tym celu w szkołach prowadzonych przez powiat.

Najlepsi uczniowie i najlepsze uczennice, którzy uzyskują odpowiednio wysokie średnie ocen, otrzymują jednorazowe stypendium w wysokości od 100 zł do 248 zł. Do uzyskania stypendium za wyniki w nauce trzeba mieć średnią z ocen przynajmniej 4,75 w liceum ogólnokształcącym, 4,51 w technikum oraz 4,26 w branżowej szkole I stopnia.

 

„Postanowiliśmy od bieżącego roku szkolnego uzupełnić program wspierania uzdolnionej młodzieży uczącej się w naszych szkołach. Nie wszyscy uczniowie i uczennice bowiem startują w konkursach lub olimpiadach i odnoszą w nich sukcesy. Tym uczniom i uczennicom w dalszym ciągu przyznawane będzie Stypendium Starosty Świdnickiego za reprezentowanie Powiatu Świdnickiego w województwie, kraju i czasem nawet na świecie, tak jak najlepszym maturzystom. Brakowało nam jednak możliwości docenienia takich uczniów i uczennic, którzy po prostu dobrze się uczą." - mówi Grzegorz Stawarz, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania.

 

„Mamy nadzieję, że stypendium to będzie dodatkową motywacją dla młodzieży do nauki i podnoszenia tym samym swoich kompetencji" – dodaje Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz.

 

Zarząd Powiatu w Świdnicy opracował wraz z dyrektorami szkół i pracownikami Starostwa Powiatowego w Świdnicy ogólne zasady dotyczące stypendiów. W budżecie Powiatu Świdnickiego na rok 2021 zostały zagwarantowane na ten cel odpowiednie środki w wysokości 120 tys. zł. Za pierwszy semestr roku szkolnego 2020/2021 przyznane i wypłacone zostały stypendia 225 osobom na kwotę ponad 38 tys. złotych.

Wydział Oświaty i Wychowania

Banery/Logo