Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Świdnica

Gmina Świdnica

Świebodzice

Dobromierz

Jaworzyna

Marcinowice

Strzegom

Zarów

Kawalerowie maltańscy ponownie z wizytą w Powiecie Świdnickim

W dniach 16-19.11.2022 Powiat Świdnicki odwiedzili przedstawiciele Kawalerów Maltańskich z niemieckiego miasta Biberach delegat ds. Świdnicy Fredo Billwiller oraz Laszlo Mihai.

W ramach wizyty odbyły się spotkania w placówkach, które od lat są wspierane przez Maltańczyków: Domu Dziecka w Świdnicy, Towarzystwie Pomocy im. Św. Brata Alberta w Świdnicy, Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie oraz Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdnicy. Placówki otrzymały wsparcie finansowe z przeznaczeniem na zakup potrzebnego sprzętu czy wyposażenia lub wsparcie rzeczowe tj. łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, chodziki oraz ręczniki, które zostało rozdysponowane zgodnie z zapotrzebowaniem. W dniu 17 listopada Kawalerowie wzięli udział w spotkaniu z Starostą Piotrem Fedorowiczem, Wicestarostą Zygmuntem Worsą oraz Członek Zarządu Alicją Synowską, podczas którego omówiono dotychczasowe oraz przyszłe działania pomocowe na terenie powiatu.

Monika Pasternak - Domagała

Banery/Logo