Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Świdnica

Gmina Świdnica

Świebodzice

Dobromierz

Jaworzyna

Marcinowice

Strzegom

Zarów

Nowy chodnik w Dzierzkowie

6 kwietnia, odbył się odbiór inwestycji pod nazwą „Budowa przejścia dla pieszych na drodze powiatowej nr 2794D w miejscowości Dzierzków”.

Zakres prac obejmował:

  • budowa ciągów pieszych (chodników) z kostki brukowej betonowej grubości 8 cm (szara/czerwona) - 453,40 m2

  • przy przejściach chodnik wyposażony w rampy krawężnikowe wraz z żółtą kostką brukową o specjalnej strukturze dla łatwiejszej identyfikacji miejsca przekroczenia jezdni dla osób niewidomych lub słabowidzących (kostka żółta z wypustkami).

  • budowa oświetlenia dedykowanego dla przejścia dla pieszych.

  • nowe oznakowanie pionowe oraz poziome grubowarstwowe wraz z dodatkowymi elementami BRD, ustawiono 80m barier ochronnych.

Wartość zadania to kwota 415.407,63 zł. z czego 200.000 zł. to dofinansowanie w ramach środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Reszta funduszy to wkład własny powiatu.

W odbiorze wzięli udział Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz, Wicestarosta Zygmunt Worsa, Wójt Dobromierza Jerzy Ulbin, Przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Rady Powiatu Krystian Ulbin, Marek Olesiński Dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego oraz przedstawiciele wykonawcy i mieszkańców Dzierzkowa.

Zadania dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych na 2021 r.

Banery/Logo