Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Świdnica

Gmina Świdnica

Świebodzice

Dobromierz

Jaworzyna

Marcinowice

Strzegom

Zarów

Anastazja Lato z II LO finalistką Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

5 czerwca rozpoczyna się etap centralny Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Zakwalifikowała się do niego Anastazja Lato - uczennica klasy biologiczno-chemicznej II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha. Z Dolnego Śląska w ogólnopolskim finale weźmie udział siedmioro uczniów. 

W zawodach dolnośląskich wzięły udział trzy uczennice z klas biologiczno-chemicznych: Anastazja Lato, Sandra Sowa oraz Wiktoria Woźniak. Ich zadaniem było wykonać pracę badawczą na jeden z poniższych tematów

  1. Przedstaw z miejsca Twego zamieszkania przykłady podjętych działań zmierzających do zachowania zasobów przyrody dla przyszłych pokoleń.
  2. Zapylenie powietrza w Polsce wiąże się ściśle ze spalaniem węgla kamiennego. Wskaż z miejsca Twego zamieszkania działania zmierzające do istotnej poprawy tego stanu.

Anastazja opisała w swojej pracy gatunki saproksylistyczne w starodrzewie w miejscowości Biała, Sandra Sowa zajęła się zapyleniem powietrza w Jaworzynie Śląskiej a Wiktoria Woźniak opracowała projekt zagospodarowania świdnickiego Parku Strzelnica. Wszystkie trzy prace wykonano na najwyższym poziomie, w najwyższą ocenę komisji zdobyła praca Anastazji Lato. Opiekunką uczennic II LO jest pani Beata Misiewicz. Cieszy zainteresowanie uczniów problemami środowiska i klimatu. Prace zostały wykonane na bardzo wysokim poziomie, a uczennice mocna zaangażowały się w ich wykonanie. Drugi rok z rzędu mamy reprezentanta w finale Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Trzymamy kciuki za Anastazję i życzymy jej tytułu Laureatki.

II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy

Banery/Logo