Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny
(04.06.2019)

W dniach 29 - 31 maja 2019r. Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy - organizator IX Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego gościł czteroosobowe drużyny z powiatów kartuskiego, łowickiego i tatrzańskiego biorące udział w Konkursie wraz z drużyną powiatu świdnickiego. Konkurs powiatowy odbywa się co roku pod honorowym patronatem Starosty Świdnickiego.

W tym roku także Starosta Świdnicki objął patronatem Konkurs Międzypowiatowy, ponieważ każdego roku zwycięzcy etapu powiatowego spotykają się w innym z powiatów podczas rywalizacji międzypowiatowej. Oprócz zmagań matematycznych uczniowie uczestniczyli w wycieczkach i poznawali wspaniałe zabytki i historię Świdnicy, a w Kompleksie Osówka historię okolic naszego powiatu. W zmaganiach matematycznych uczniowie w pierwszym dniu konkursu zmierzyli się z niełatwymi zadaniami w etapie indywidualnym, natomiast drugiego dnia rozwiązywali zestaw zadań drużynowo. Najlepsza okazała się drużyna świdnicka, a drugie miejsce zdobyła drużyna z powiatu tatrzańskiego. Indywidualnie pierwsze miejsce zdobyła Kinga Kępa a drugie Mateusz Drąg, oboje z II LO w Świdnicy, trzecie miejsce zdobył Dawid Stós z LO w Zakopanem, a 4 miejsce Rafał Lis z I LO w Świdnicy. Najlepsi otrzymali wspaniałe nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Świdnicy. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i informujemy, że w kolejnym roku drużyny spotkają się w Kartuzach.

Organizator konkursu
Beata Wachel-Sierzputowska