109 urodziny Pana Stanisława Kowalskiego
(14.05.2019)

14 kwietnia swoje 109 urodziny obchodził Pan Stanisław Kowalski najstarszy lekkoatleta w Polsce, Europie, a może i na świecie. Pan Stanisław co prawda nie planuje już startów, ale nadal ma w sobie dużo życiowej energii i pogody ducha.

Z okazji urodzin, Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz i Wicestarosta Zygmunt Worsa, złożyli solenizantowi serdeczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz dobiegnięcia do kolejnej setki. Przypomnijmy, Pan Stanisław Kowalski, rocznik 1910, swoją sportową przygodę rozpoczął w wieku lat …104. Do tej pory na Mistrzostwach Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce, wynikiem 7.50, ustanowił nowy rekord Europy w kategorii M 100 w rzucie dyskiem. Pan Stanisław ustanowił także nowe rekordy Polski oraz rekordy Mistrzostw Polski w pchnięciu kulą (4, 27), rzucie dyskiem (7,50) i biegu na 100 m. (34, 50). Jego ostatni start miał miejsce podczas XXV Halowych Mistrzostw Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce w Toruniu, 12 marca 2016 r. Starostowie, wraz z Prezydent Świdnicy, odwiedzili Pana Stanisława Kowalskiego 8 maja.

foto.  Wiktor Bąkiewicz