Dzień Otwarty w Kasprowiczu (czyli Odyseja Kosmiczna 2019)
(04.04.2019)

30 marca po raz kolejny świdnicki „Kasprowicz” zaprosił uczniów kończących szkoły podstawowe i gimnazjalne na Dzień Otwarty. Obok prezentacji oferty edukacyjnej na przyszły rok szkolny nie zabrakło akcentów twórczych, warsztatów przedmiotowych oraz spotkań, podczas których goście mogli wymienić opinie z kasprowiczanami (obecnymi uczniami, absolwentami i nauczycielami).

Tak jak w latach poprzednich i tym razem w szkolnych murach panowała atmosfera zabawy – tematem przewodnim był „kosmos”. Gmach „Kasprowicza” przemienił się w wielki statek kosmiczny o tajemniczej nazwie „Trebor 2019”, a korytarze udekorowane zgodnie z konwencją zaroiły się od postaci z „Gwiezdnych wojen” czy „Obcego”. W towarzystwie przewodników goście zwiedzali gwiezdny labirynt. Niektórzy skusili się na rozwiązywanie zagadek w „eskejprumie” i odwiedzili planetę Małego Księcia, a inni oglądali kosmiczny mecz w siatkówkę lub odpoczywali w kawiarni „Gwiezdny Shot”, delektując się marsjańskimi smakołykami.

I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy