AKTUALNO列I

Najlepsi m這dzi germani軼i nagrodzeni
(01.04.2019)

Podczas Dnia Otwartego III. Liceum Og鏊nokszta販帷ego im. Marii Sk這dowskiej – Curie w 安idnicy rozstrzygni皻y zosta VIII. Powiatowy Konkurs J瞛yka Niemieckiego „Wie weit bist Du jetzt?”. Laureaci konkursu, otrzymali nagrody z r彗 Dyrektora Szko造 pana Krzysztofa Fr帷zka i organizator闚 zmaga j瞛ykowych pp. Adriana Gnilki i Jolanty Wiktorko.

Konkurs odby si ju po raz 鏀my. 22. marca 2019 w III. Liceum Og鏊nokszta販帷ym im. Marii Sk這dowskiej – Curie. Wtedy to spotkali si gimnazjali軼i i uczniowie szk馧 podstawowych, zainteresowani j瞛ykiem niemieckim. W konkursie wzi瘭i udzia m這dzi germani軼i z gimnazj闚 鈍idnickich, a tak瞠 powiatu 鈍idnickiego. Celem konkursu jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania j瞛ykiem niemieckim i kultur kraj闚 niemieckiego obszaru j瞛ykowego. Uczestnicy konkursu zmagali si z testem leksykalno – gramatycznym, a tak瞠 sprawdzianem wiadomo軼i, dotycz帷ych geografii, historii, polityki, kultury czy sportu kraj闚 niemieckiego obszaru j瞛ykowego.

Laureaci tegorocznej edycji to:

1. Miejsce WIKTOR 狹RAKOWSKI Spo貫czna Szko豉 Podstawowa w 安idnicy

2. Miejsce BARTOSZ PIEKIELNY Szko豉 Podstawowa im. Ludwiki Wawrzy雟kiej w Witoszowie Dolnym

3. Miejsce JULIA MIELCARZ Szko豉 nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w 安idnicy

4. Miejsce JAN KOCZUT Szko豉 Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w 安idnicy

5. Miejsce HANNA KARWOWSKA Szko豉 Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w 安idnicy

Poza laureatami podzi瘯owania otrzyma造 r闚nie przygotowuj帷e ich do konkursu germanistki. Fundatorem nagr鏚 jest wydawnictwo „Lektorklett”.

|  do g鏎y  |