Uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach laureatką I miejsca XX Powiatowego Konkursu literackiego ,,LIR… rodzaj różny” w kategorii proza.
(11.03.2019)

Miło mi poinformować, że utalentowana uczennica z kl. IIa w LO w Świebodzicach, Julia Partyka, została laureatką I miejsca XX Powiatowego Konkursu literackiego ,,LIR… rodzaj różny” w kategorii proza.

Profesjonalne jury doceniło wysoką wartość artystyczną pracy naszej uczennicy. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w kwietniu 2019r. w siedzibie organizatora tego konkursu- III LO w Świdnicy.

Warto wspomnieć, że nie było przyznanych drugiego i trzeciego miejsc. Julia już od wielu lat zajmuje się twórczością literacką. Szczególnie upodobała sobie dwa rodzaje literackie- dramat i prozę, ale też pisze świetne ballady z elementami powieści grozy oraz prowadzi bloga. Jej talent literacki mogliśmy już podziwiać w czasie szkolnej Wigilii- Julka była współautorką sztuki, którą wystawili uczniowie z kl. IIa, a obecnie pracuje nad nową sztuką. Serdecznie gratuluję i życzę, aby nowe wyzwania artystyczne zakończyły się dla Julki tak spektakularnym sukcesem, jak wspomniany wyżej konkurs. Irena Horbaczewska, nauczyciel języka polskiego w LO w Świebodzicach.
Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach