"Bożonarodzeniowe Smaki Niepodległej"
(20.12.2018)

"Bożonarodzeniowe Smaki Niepodległej ". Pod takim tytułem odbyła się XIX Gala Bożonarodzeniowa przygotowana przez Zespół Szkół Hotelarsko - Turystycznych i Starostwo Powiatowe w Świdnicy.

W uroczystości uczestniczyli władze samorządowe z terenu powiatu, radni powiatowi, przedstawiciele służb i jednostek podległych powiatowi, komendanci służb mundurowych, duchowni, przedstawiciele przedsiębiorców i organizacji pozarządowych działających w Powiecie Świdnickim.

Podczas gali uczniowie przedstawili krótki program artystyczny nawiązujący do 100 lecia odzyskania Niepodległości. Ważnym punktem gali było wręczenie wyróżnień dla zwycięskich prezentacji stołów wigilijnych, które można było podziwiać w ramach Festiwalu Stołów i Dekoracji Świątecznych organizowanego przy okazji Świdnickiej Kolędy. Po programie artystycznym Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz podsumował mijający rok, przypomniał najważniejsze inwestycje, które udało się przeprowadzić w 2018 r. oraz przedstawił plany inwestycyjne na rok następny. Na koniec spotkania Starosta zaprosił gości do degustacji wigilijnych potraw przygotowanych przez uczniów klas gastronomicznych.