Kolejne święto teatru w strzegomskim LO. Tym razem "Mamma Mia"2 (fragmenty)
(23.11.2018)

W grudniową sobotę (15.12.), na deskach Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu zostanie wystawione, po raz czternasty, przedstawienie teatralne. Tym razem w LO zabrzmi musical "Mamma Mia"2 (fragmenty).

Będzie to kontynuacja historii przedstawionej w poprzednim roku. Nie zabraknie jednak ciekawych rozstrzygnięć i nowych motywów. Licealne święto teatru ponownie objął Honorowym Patronatem Ambasador Grecji w Polsce Evangelos Tsaoussis. Niezmiennie w I akcie zagrają uczniowie, w II - nauczyciele, a w III - rodzice, samorządowcy, księża i goście.

Nie zabraknie również znanych osobowości aktorskich i medialnych. W tym roku, na licealnych deskach, wystąpią:

• Agnieszka Kawiorska ("Pitbull. Ostatni pies","Ślad").

• Beata Tadla (prezenterka telewizyjna, zwyciężczyni "Tańca z Gwiazdami").

• Lesław Żurek ("Mała Moskwa", "Londyńczycy").

• Mirosław Oczkoś ("Na Wspólnej", specjalista PR).

To będzie wspaniała teatralna uczta z muzyką kultowego zespołu "ABBA". Poza tym przygotowaliśmy kilka muzycznych niespodzianek. Idea przedstawienia pozostaje niezmienna: wręczenie stypendiów maturzystom LO, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki maturalne i angażowali się w życie szkoły - dodaje dyr. Tomasz Marczak. Projekt został dofinansowany przez Urząd Miejski w Strzegomiu w ramach zadania: "Organizacja imprez kulturalnych, konferencji, dyskusji i prelekcji o randze lokalnej, regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej, w tym związanych z promocja gminy i jej dziedzictwa kulturowego. Młodzieżowy świat teatru. Edukacja przez gest i słowo" oraz Starostwo Powiatowe w Świdnicy w ramach obszaru: "Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i tradycji. Organizowanie imprez kulturalnych, konferencji, dyskusji i prelekcji, zwłaszcza związanych z promocją dziedzictwa kulturowego Powiatu Świdnickiego. Młodzieżowy świat teatru.

Edukacja przez gest i słowo". Patronat medialny: Radio Sudety 24.

Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu