Zespół Szkół w Strzegomiu najlepszy w Powiatowym Konkursie Turystycznym
(25.10.2018)

Reprezentantka Zespołu Szkół w Strzegomiu - Zuzanna Kornaś, uczennica klasy 3 Technikum Górnictwa Odkrywkowego, przygotowywana pod kierunkiem Renaty Dziurli - już po raz drugi zdobyła I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w konkursie powiatowym pn. "XI Powiatowy Konkurs Turystyczny - Polskie Góry Dziedzictwem Kulturowym", zorganizowanym przez ZSH-T w Świdnicy.

Konkurs odbył się 19.10.2018 r. Tegoroczna edycja dotyczyła Gór Stołowych. Podobnie jak w poprzednich latach składał się on z 2 części: pierwsza część - teoretyczna, polegała na rozwiązaniu testu z wiedzy o regionie oraz druga część - przedstawienie przygotowanej prezentacji multimedialnej nt. w/w obszaru. W przerwie konkursu uczestnicy spotkali się z wyjątkowym gościem - Piotrem Snopczyńskim - świdnickim himalaistą. Ewenementem udziału uczniów Zespołu Szkół w Strzegomiu w tym konkursie jest to, że po raz dziewiąty z kolei zdobywają czołowe miejsce. Serdecznie gratulujemy i liczymy na dalsze tak zaszczytne osiągnięcia!

Renata Dziurla - Zespół Szkół w Strzegomiu