Most w Skarżycach wyremontowany
(27.09.2018)

25 września oddano do użytku wyremontowany most w Skarżycach na drodze powiatowej nr 2933D, który uległ zniszczeniu na skutek powodzi w czerwcu 2013 r. Remont możliwy był dzięki dotacji z budżetu państwa w ramach programu odbudowy obiektów zniszczonych w wyniku zdarzeń noszących znamiona kląski żywiołowej.

Zakres prac obejmował: naprawę ubytków konstrukcji betonowych i zabezpieczenie powierzchni powłokami ochronnymi wraz z malowaniem, naprawę konstrukcji żelbetowych, zabezpieczenie powierzchni betonu powłokami ochronnymi, wykonanie nawierzchni chodników z żywic, naprawę i malowanie balustrad. Całkowity koszt zadania wyniósł ponad 222 tys. zł. z czego 80% pochodziło z budżetu państwa a 20% to wkład Powiatu Świdnickiego.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy