Zajęcia w wyremontowanej hali sportowej strzegomskiego LO
(25.09.2018)

Dobiega końca modernizacja hali sportowej LO. Nowy parkiet, okna, centralne ogrzewanie, nagrzewnice, prysznice, a także nowa aranżacja salki bokserskiej i salki fitness - to tylko część inwestycji, które zostały zrealizowane. Modernizację najważniejszej części obiektu udało się dokończyć przed rozpoczęciem roku szkolnego, dlatego uczniowie, już od początku września, mają zajęcia wychowania fizycznego w budynku hali LO.

Na jednej z lekcji, na zaproszenie dyr. Tomasza Marczaka, pojawili się  goście: Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz, Burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, Wicestarosta Zygmunt Worsa oraz dyrektor Wydziału Inwestycji Łukasz Pełka. Była to świetna okazja do sprawdzenia funkcjonalności inwestycji, z której codziennie korzystają licealiści. Goście pokusili się nawet o kilka rzutów do kosza oraz strzałów na bramkę. W trakcie realizacji jest jeszcze wymiana pieca (z węglowego na gazowy) oraz renowacja sauny.  „Dziękuję serdecznie za realizację tak ważnej inwestycji, dzięki której licealiści mają idealne warunki do rozwijania swoich umiejętności i sportowych pasji” - dodaje dyr. Tomasz Marczak. Całkowita kwota inwestycji to ponad 400 000 zł. Środki pochodzą ze Starostwa Powiatowego w Świdnicy.

Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu