AKTUALNO列I

Powiatowy Program Zwalczania Oty這軼i i Nadwagi
(31.08.2018)

Powiatowy Program Zwalczania Oty這軼i i Nadwagi

Poprawa stanu zdrowia dzieci i m這dzie篡 z oty這軼i od 7 – 18 roku 篡cia poprzez redukcj masy cia豉, zmian nawyk闚 篡wieniowych i wzrost aktywno軼i fizycznej na terenie Powiatu 安idnickiego na lata 2018 – 2019”.

Wyst瘼owanie nadwagi i oty這軼i stanowi istotny problem w zakresie zdrowia publicznego, dotyczy on przede wszystkim os鏏 doros造ch, jednak najwi瘯szy niepok鎩 budzi wzrastaj帷a liczba oty造ch w鈔鏚 dzieci i m這dzie篡. Nadwaga i oty這嗆 s g堯wnymi czynnikami ryzyka dla wielu chor鏏 przewlek造ch i wed逝g ekspert闚 nios za sob szereg negatywnych konsekwencji dla funkcjonowania fizycznego, psychicznego i spo貫cznego oty貫go cz這wieka.

„Powiat 安idnicki troszcz帷 si o zdrowie dzieci i m這dzie篡 postanowi pom鏂 najm這dszym mieszka鎍om  Powiatu w ich walce z oty這軼i poprzez realizacj Programu „Poprawa stanu zdrowia dzieci i m這dzie篡 z oty這軼i od 7 – 18 roku 篡cia poprzez redukcj masy cia豉, zmian nawyk闚 篡wieniowych i wzrost aktywno軼i fizycznej na terenie Powiatu 安idnickiego na lata 2018 – 2019” -  m闚i Piotr Fedorowicz Starosta 安idnicki.

„Program zosta opracowany i pilotowany jest przez Wydzia Zdrowia i Spraw Spo貫cznych Starostwa Powiatowego w 安idnicy i finansowany  ze 鈔odk闚 Powiatu 安idnickiego, dlatego udzia w nim  jest ca趾owicie bezp豉tny. Przeprowadzenie kompleksowej, d逝gofalowej interwencji w ramach niniejszego Programu pozwoli nie tylko na okresowe poprawienie wynik闚 zdrowotnych, ale tak瞠 na u鈍iadomienie problemu i zach璚enie do zmiany zachowa, zar闚no przez uczestnik闚 Programu, jak i ich rodzin” informuje Zbigniew Okarmus Dyrektor Wydzia逝 Zdrowia i Spraw Spo貫cznych.

W ramach realizacji programu dzieci i m這dzie w wieku od 7 do 18 lub lat
z oty這軼i (wska幡ik BMI powy瞠j 30 kg/m2) b璠 mog造 zg豉sza si na terapi oty這軼i, kt鏎a b璠zie obejmowa豉
kompleksow opiek piel璕niarki, lekarza, dietetyka, rehabilitanta oraz psychologa  w okresie od pa寮ziernika 2018 r. do czerwca 2019 r. - m闚i Barbara 安i皻ek z Wydzia逝 Zdrowia i Spraw Spo貫cznych.

„Serdecznie zapraszam ch皻ne osoby do udzia逝 w tym po篡tecznym programie i skorzystania
z kompleksowego wsparcia tak wielu specjalist闚” –zach璚a Piotr Fedorowicz Starosta 安idnicki.

Program wymaga od uczestnika i jego opiekun闚  du瞠go zaanga穎wania i po鈍i璚enia czasu.

Zg這szenia do programu na formularzach, kt鏎e dost瘼ne s na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w 安idnicy  przyjmowane  b璠 w miesi帷u wrze郾iu w Wydziale Zdrowia i Spraw Spo貫cznych  Starostwa Powiatowego w 安idnicy ( pok鎩 nr 315, tel. 74 85 00 435, 455) lub za po鈔ednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail: barbara.swietek@powiat.swidnica.pl

Szczeg馧owych  informacji o programie mo積a uzyska  w ww. Wydziale.

Obecnie Powiat 安idnicki og這si w Biuletynie  Informacji Publicznej  konkurs na wyb鏎  podmiotu leczniczego, kt鏎y b璠zie powy窺zy program realizowa. Zainteresowane podmioty zapraszamy do z這瞠nia swojej oferty do dnia 19 wrze郾ia 2018 r.

Opracowanie Barbara 安i皻ek

|  do g鏎y  |