Przebudowa drogi powiatowej na odcinku Pasieczna - Stanowice
(31.07.2018)

24 lipca odbył się oficjalny odbiór kolejnej inwestycji w powiatową infrastrukturę drogową przeprowadzoną przez Służbę Drogową Powiatu Świdnickiego. Inwestycją tą była przebudowa drogi powiatowej nr 2884D na odcinku Pasieczna - Stanowice.

W ramach prac wykonano między innymi: frezowanie i wykonanie nowej nawierzchni, ścięcie z nadmiaru ziemi i uzupełnienie poboczy mieszanką kamienną, regulacja pionowa studzienek. Koszt tej inwestycji wyniósł prawie 154 tys. zł. a środki pochodziły z budżetu powiatu (ok. 94 tys.) oraz z budżetu Gminy Strzegom (60 tys. zł.) Dodatkowo wybudowano nowy ciąg pieszy w miejscowości Stanowice. Zakres tych prac obejmował: ustawienie krawężników i obrzeży betonowych na ławie z oporem, wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego, regulacja pionowa studzienek włazów kanałowych, wykonanie nowych studzienek ściekowych oraz ułożenie nowej nawierzchnia z kostki brukowej. Ponad 205 tys. zł. kosztów tej inwestycji pochodziło z budżetu Gminy Strzegom a 95 tys. zł. to środki Powiatu Świdnickiego.

Piotr Dębek
Rzecznik Prasowy